A.Merkel sakė, kad Vokietija laikosi koncepcijos, kad „didžioji Europa“ būtų nuo Lisabonos iki Vladivostoko. „Pagrindinė sąlyga tam yra krizės Ukrainoje sprendimas laikantis tarptautinės teisės principų“, – sakė ji, kurios žodžius cituoja BBC. A.Merkel pabrėžė, kad niekas nesuinteresuotas nauju Europos padalijimu.
Kariniu būdu susidariusios situacijos išspręsti neįmanoma
A.Merkel sakė, kad šioje situacijoje būtinas Rusijos indėlis, ir pabrėžė, jog „kariniu būdu susidariusios situacijos išspręsti neįmanoma“.
A.Merkel demonstravo siekį gerinti santykius su Maskva, kurie dėl Rusijos agresijos Ukrainoje pastaruoju metu smarkiai atšalo. Ji teigė, kad Vakarų šalys nori kurti saugumą Europoje ne prieš Maskvą, o kartu su ja.
Anot jos, ginklų siuntimas, siekiant padėti Ukrainos vyriausybei kovoti su prorusiškais separatistais, nepadės išspręsti situacijos.
„Suprantu debatus, bet manau, kad didesnis ginklų kiekis nenuves prie pažangos, kurios reikia Ukrainai. Tikrai tuo abejoju“, – sakė ji.
„Jei tiesa, kad to negalima išspręsti karinėmis priemonėmis, tuomet manau, kad turėtume sutelkti dėmesį į savo pastangas dėl kitų dalykų. Regione jau yra didelis ginklų kiekis, ir aš nematau, kad tai padarė karinį sprendimą labiau tikėtiną“, – pažymėjo ji.
Tuo pačiu A.Merkel sakė nesanti užtikrinta, kad penktadienį Maskvoje vykusios derybos su Vladimiru Putinu duos rezultatų.
„Tačiau ir mano nuomone, ir Prancūzijos prezidento, tikrai verta pamėginti. Mes privalome tai padaryti bent jau dėl žmonių Ukrainoje“, – sakė A.Merkel.
S.Lavrovas puola Vakarus
Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Miunchene užsipuolė Vakarus. Jis sakė nesuprantantis, kodėl Vakarai Afganistane, Jemene ir kai kuriose kitose šalyse siūlo vyriausybėms tartis su opozicija, netgi su ekstremistine, o šiuo atveju elgiasi kitaip.
S.Lavrovas taip pat pripažino, kad karinis šios situacijos sprendimas yra negalimas. Tačiau kalbėdamas apie galimą taikos planą jis teigė, jog jis yra įmanomas. „Šios derybos tęsis, kaip jums žinoma; mūsų nuomone, yra visos galimybės pasiekti rezultato ir suderinti rekomendacijas, kurios leis šalims realiai išnarplioti šitą konfliktinį mazgą“, – sakė S.Lavrovas.