„Esu giliai įsitikinusi, kad kur kas naudingiau ... judėti į priekį kartu negu kiekvienam atskirai spręsti savo problemas. Esu visiškai tuo įsitikinusi“, – kanclerė sakė per spaudos konferenciją savo Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) suvažiavimo kuluaruose.
Paklausta, ar mano, kad D.Trumpo „protekcionistinės tendencijos“ gali kelti pavojų, A.Merkel priminė pavyzdį iš 2008 metų finansų krizės, kuri „atėjo iš Jungtinių Valstijų“.
„Mes, (Didžiojo dvidešimtuko, G-20) valstybių ir vyriausybių vadovai pasakėme: „Mums iškilusią problemą privalome spręsti kartu“, – sakė ji.
„Ir atsakas siekiant įveikti tą finansų krizę buvo pagrįstas ne uždarumu, o kviečiantis bendradarbiauti, (kurti) bendras taisykles, reguliuoti finansų rinkas“, – pridūrė A.Merkel.
„Manau, šis būdas suveikė, ir savaime suprantame, kad sieksime dialogo su naujuoju Amerikos prezidentu“ po jo inauguracijos sausio 20 dieną, nurodė kanclerė.
Per rinkimų kampaniją D.Trumpas ne kartą grasino imtis protekcionistinių priemonių prieš importą iš Kinijos ir Meksikos. Ši jo pozicija jau davė pirmųjų vaisių: JAV milžinė „Ford“ priėmė sprendimą nestatyti naujos automobilių gamyklos Meksikoje.
D.Trumpo pareiškimai kėlė susirūpinimą Vokietijai: ketvirtadienį užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris sakė esantis „suglumintas“, kad išrinktasis prezidentas pareiškė, jog jokiais įrodymais nepagrįsto dosjė apie jo numanomus ryšius su Rusija nutekinimas yra žingsnis, koks būtų galėjęs įvykti nacistinėje Vokietijoje.
Per JAV prezidento rinkimų kampaniją F.-W.Steinmeieris išsakė dar griežtesnių pareiškimų: jis tvirtino, kad D.Trumpo atėjimo į Baltuosius rūmus perspektyva pasauliui atrodo „bauginama“.
Pasak jo D.Trumpas yra panašus į „baimės kurstytojus“ Vokietijos dešiniojoje populistinėje partijoje „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) ir Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) šalininkus.