Pirmadienį Anglijos bankas oficialiai patvirtino įtarimus, kad gaminant plastikinius 5 svarų banknotus naudojami gyvulinės kilmės produktai. „Polimero granulėse, kurios naudojamos 5 svarų kupiūros pagrindo gamybai, yra lajaus pėdsakų“, – „Twitter“ paskyroje paskelbė bankas.
Naujasis banknotas rinkoje pasirodė rugsėjį, tačiau po Anglijos banko žinios parengta peticija, raginanti pašalinti jį iš apyvartos. „Naujuose 5 svarų banknotuose yra riebalų pagrindu pagaminto lajaus. Tai nepriimtina milijonams vegetarų ir veganų Jungtinėje Karalystėje. Reikalaujame, kad nustotumėte naudoti gyvulinę produkciją gaminant valiutą, kurią mes turime naudoti“, – skelbiama peticijoje. Vos per parą peticiją pasirašė tūkstančiai gyventojų.
Po Anglijos banko žinios parengta peticija, raginanti pašalinti jį iš apyvartos.
Socialiniuose tinkluose žmonės ėmė piktintis, kad banknotai netinkami veganams bei vegetarams. Tuo tarpu kiti juokėsi iš gyvulinės kilmės produktų nevalgančių internautų, esą niekas neverčia kramsnoti banknotų.
Tai jau ne pirmas kartas, kai naujasis banknotas sukelia nepasitenkinimą. Jam pasirodžius sukurta peticija prieštaraujanti Winstono Churchillio atvaizdui, kuris pakeitę socialinės sistemos reformatorę Elžbietą Fry. Visuomenė pasipiktino, kad nei vienas Jungtinės Karalystės banknotas nebus papuoštas moters veidu (išskyrus karalienę).
Tūkstančiams išreiškus nepasitenkinimą pranešta, kad ant 2017-aisiais pasirodysiančio 10 svarų sterlingų banknoto puikuosis rašytojos Jane Austen atvaizdas. Naujasis plastikinis 5 svarų sterlingų banknotas – pirmasis Anglijos banko istorijoje, spausdinamas ne ant popieriaus. Polymero pagrindu sudaryta medžiaga pasirinktina dėl lankstumo, patvarumo bei sudėtingumo bandant padirbti.