Pirmadienį ir antradienį atlikta apklausa buvo siekiama nustatyti amerikiečių požiūrį į daug aistrų keliantį D.Trumpo prezidentinį įsaką dėl imigracijos, kuriuo taip pat 120-iai dienų sustabdytas visų pabėgėlių priėmimas.
D.Trumpo administracijos nurodymu, nuo šiol į JAV negali patekti Irano, Irako, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno piliečiai – net asmenys, turintys dvigubą pilietybę.
Šį įsaką kritikuoja ne tik Demokratų partijos lyderiai ir jos nariai atstovai Kongrese, bet ir įtakingi respublikonai. Antai konservatorių senatoriai Johnas McCainas ir Lindsey Grahamas bendrame pranešime pareiškė, kad įsaku taikomasi į musulmonus.
Vis dėlto apklausa parodė, kad D.Trumpo įsakui pritaria 49 proc. amerikiečių, o nepritaria – tik 41 proc.
Tyrimo rezultatai dar kartą parodė, kokia susiskaldžiusi Amerika. 53 proc. registruotų demokratų teigia „labai nepritariantys“ prezidento veiksmams, o 51 proc. respublikonų tvirtino „labai pritariantys“.
Demokratai buvo linkę pritarti teiginiui, kad „JAV turėtų ir toliau priimti imigrantus bei pabėgėlius“. O Respublikonai labiau pritarė teiginiui, kad „žmonių iš musulmoniškų šalių neįsileidimas užkirs kelią terorizmui“.
Cheryl Hoffman: „Man neramu, kai čia atvyksta pabėgėliai, kurie yra išlaikomi iš mano mokesčių.“
Tiesa, vos kiek mažiau nei trečdalis apklaustųjų teigė, kad naujoji tvarka leis jiems jaustis saugiau. Taip teigė 31 proc. respondentų. 26 proc. sakė, kad jaučiasi mažiau saugūs, o dar 33 proc. tvirtino nejaučiantys skirtumo. Likusieji nežinojo, kaip atsakyti į klausimą.
Nuomonės įvairios. 46 metų Cheryl Hoffman, gyvenanti Virdžinijos valstijoje, teigė apsidžiaugusi naujuoju D.Trumpo paskelbtu draudimu.
„Aš suprantu, kad šią šalį įkūrė imigrantai, – tvirtino Ch.Hoffman. – Prašyčiau, aš tikrai tai suprantu. Bet man neramu, kai čia atvyksta pabėgėliai, kurie yra išlaikomi iš mano mokesčių.“
Kita apklausos dalyvė, 57-erių Veronica Buetel iš Ohajo buvo kitokios nuomonės: „Taip, mes gyvename gana baisiais laikais, bet yra kitų, geresnių būdų susidoroti su terorizmu.“