Viešosios nuomonės agentūros „Prorata“ apklausa buvo atliekama nuo sekmadienio iki antradienio, kai vyriausybė nusprendė įvesti griežtas kapitalo kontrolės priemones ir savaitei uždaryti bankus, žlugus deryboms su skolintojais.
Premjeras Aleksis Cipras paragino graikus balsuoti „Ne“ per referendumą, kurio dalyvių bus klausiama, ar jie nori sutikti su naujausiu Atėnų kreditorių pasiūlymu, kurį vyriausybės vadovas laiko „žeminančiu“.
Graikija jau pradėjo ruoštis sekmadienį vyksiančiam referendumui, kuris gali nulemti šalies finansų likimą.
Prieš įvedant kapitalo kontrolės priemones 57 proc. respondentų sakė, kad nepalaikytų finansinės pagalbos programos sąlygų. Kreditorių pasiūlymai atrodė priimtini 30 proc. apklausos dalyvių, o dar 5 proc. buvo neapsisprendę.
Tačiau pirmadienį įvedus ribojamąsias priemones, įskaitant draudimą išsigryninti iš sąskaitos daugiau negu 60 eurų per dieną, pritariančių kreditorių pasiūlymams stovykla padidėjo, baiminantis, kad A.Cipro pozicija lems dar didesnius sunkumus recesijos prislėgtai Graikijai, kenčiančiai dėl didelio nedarbo ir milžiniškos skolų naštos.
Antradienį 46 proc. apklaustųjų sakė, kad balsuotų „Ne“, o 37 proc. rinktųsi „Taip“, tuo tarpu 17 proc. vis dar nebuvo apsisprendę, rodo apklausa, atlikta dienraščio „Ephimerida ton syndakton“.
Antradienį 46 proc. apklaustųjų sakė, kad balsuotų „Ne“, o 37 proc. rinktųsi „Taip“, tuo tarpu 17 proc. vis dar nebuvo apsisprendę, rodo apklausa, atlikta dienraščio „Ephimerida ton syndakton“.
Apie 20 tūkst. žmonių antradienį dalyvavo demonstracijoje Atėnų centrinėje Konstitucijos aikštėje, palaikydami „Taip“ stovyklą, kuri daugelio yra siejama su pastangomis išlaikyti Graikiją euro zonoje ir Europos Sąjungoje.
Tuo tarpu pirmadienio vakarą apie 13 tūkst. demonstrantų ragino atmesti finansinės pagalbos programą ir griežto taupymo politiką.
A.Cipras užsiminė, kad savo galimybes tęsti darbą premjero poste sieja su šiuo referendumu. Jeigu laimėtų „Taip“ stovykla, vyriausybei gali tekti atsistatydinti, o „Ne“ šalininkų pergalė gali lemti šalies pasitraukimą iš euro zonos, kurio padariniai Europos Sąjungai būtų nenuspėjami.