Daugiau nei 7 iš 10 apklaustųjų teigė, kad jie nėra patenkinti padėtimi šalyje, o maždaug trečdalis teigė, kad yra ne tik nepatenkinti, bet ir pasipiktinę.
J.Bideno palankumo reitingas tarp šių metų rinkėjų yra apie 45 proc. – tai beveik tiek pat, kiek ir prieš ketverius metus vykusių kadencijos vidurio rinkimų metu, kuomet prezidento poste buvo Donaldas Trumpas, rašo CNN.
Šiemet rinkėjai daugiau nei dvigubai yra linkę visiškai nepritarti J.Bidenui, nei jam visiškai pritarti.
Vos ne pusė rinkėjų teigė, kad J.Bideno politika šaliai daugiausia kenkia, apie 36 proc. sakė, kad jo politika labiau padeda, o likusieji mano, kad ji nieko nekeičia.
Remiantis apklausomis, kurias aprašo CNN, beveik pusė rinkėjų teigė, kad J.Bidenas neturėjo įtakos jų balsavimui, apie 18 proc. nurodė, kad balsavimu išreiškia paramą J.Bidenui. Maždaug trečdalis atsakė priešingai – balsavimą vertina kaip nepritarimą dabartiniam šalies vadovui.
Rinkėjams susirūpinimą kelia infliacija ir abortų įstatymai
Remiantis preliminariomis CNN ir kitų žiniasklaidos kanalų užsakytomis apklausomis, kurias atliko bendrovė „Edison Research“, šių metų kadencijos vidurio rinkimuose rinkėjams didžiausią susirūpinimą kelia infliacija, antroje vietoje – abortai.
Maždaug trečdalis rinkėjų nurodė, kad infliacija yra svarbiausias klausimas, o apie 27 proc. nurodė, kad svarbiausia tema – abortai. Mažesnis rinkėjų skaičius nurodė nusikalstamumą, ginklų politiką ir imigraciją.
Niūrus rinkėjų požiūris ir į ekonomiką. Maždaug ketvirtadalis teigiamai vertino dabartinę ekonomikos būklę, apie trys ketvirtadaliai – neigiamai. 4 iš 10 gyventojų vertino visiškai prastai.
Apklausos rodo, kad tarp rinkėjų, kurie palaikė demokratų kandidatą, maždaug 44 proc. svarbiausiu įvardijo abortų klausimą. Beveik pusė rinkėjų, išskyrusių infliaciją, palaikė respublikonų kandidatą.
Apie 60 proc. visų rinkėjų teigė, kad abortai turėtų būti legalūs daugeliu arba visais atvejais, o tai yra daugiau nei 51 proc. rinkėjų, dalyvavusių 2020 m. visuotiniuose rinkimuose.
Plačiau šia tema skaitykite ČIA.
Kas yra kadencijos vidurio rinkimai?
JAV rinkėjai kas dveji metai sprendžia, kas turės daugumą abejuose JAV Kongreso rūmuose. Nuo to priklausys, ar Kongrese bus priiminėjami nauji prezidento siūlomi įstatymai.
Per šiuos rinkimus bus renkami žmonės į visas 435 vietas Atstovų Rūmuose ir į 35 iš 100 vietų Senate.
36 valstijose bus renkami gubernatoriai, be to, vyks valstijų įstatymų leidžiamųjų institucijų, valstijų sekretorių ir generalinių prokurorų rinkimai.
Valstijų rinkimai paveiks jų politiką įvairiais klausimais, nuo abortų prieinamumo iki balsavimo teisių ir dėl COVID-19 įvedamų suvaržymų.