Ukrainoje sociologinių tyrimų grupės „Reiting“ apklausos, atliktos šių metų balandžio 26 dieną, rezultatai parodė, kad 80 proc. respondentų mano, jog reikalai Ukrainoje juda teisinga linkme.
Tik 10 proc. nesutiko su šiuo vertinimu, o dar 10 proc. negalėjo atsakyti į klausimą. Visuose Ukrainos regionuose ir visose amžiaus grupėse ir toliau dominuoja vertinimas, kad šalyje reikalai krypsta teisinga linkme.
„Per pastaruosius 1,5 mėnesio pagerėjo Ukrainos Vakarų partnerių tarptautinės pagalbos vertinimas. Visų pirma respondentai atkreipė dėmesį į teigiamą diplomatinės, humanitarinės ir finansinės pagalbos teikimo dinamiką.
Apie 60 proc. respondentų mano, kad diplomatinė ir humanitarinė pagalba yra pakankama (kovo pradžioje ši dalis buvo apie 50 proc.). 46 proc. mano, kad finansinės paramos pakanka (kovo mėn. – 39 proc.)“, – rodo „Reiting“ gauti duomenys.
Tarp lyderių - Lenkijos ir Lietuvos vadovai
Ginklų tiekimo Ukrainai vertinimas beveik nepasikeitė: 29 proc. respondentų mano, kad jis yra pakankamas, o 65 proc. – nepakankamas. Ekonominių sankcijų Rusijai vertinimas pablogėjo: tik 20 proc. mano, kad jos yra pakankamos (kovo mėn. ši dalis buvo 33 proc.).
Vizito Kyjive metu G.Nausėda dar kartą paragino Vakarų parnerius padidinti karinę paramą Ukrainai.
„Per pastaruosius du mėnesius gerokai pagerėjo ukrainiečių požiūris į Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Turkijos, Lietuvos ir Prancūzijos vadovus.
Lenkijos prezidentą Andziejų Dudą teigiamai vertina 92 proc. respondentų, Jungtinės Karalystės premjerą Borisą Johnsoną – 87 proc., JAV prezidentą Joe Bideną – 86 proc., Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą – 76 proc., Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą – 75 proc., Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną – 75 proc.. Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen teigiamai vertina 66 proc. respondentų“, – skelbia „Reiting“.
G.Nausėda kartu su Lenkijos, Latvijos ir Estijos lyderiais Ukrainoje lankėsi balandžio viduryje.
Vizito metu jis dar kartą paragino Vakarų parnerius padidinti karinę paramą Ukrainai, taip pat ragino ES kuo skubiau priimti sankcijas naftai ir dujoms bei „visiems Rusijos bankams“, sakydamas, kad Ukrainos žmonės negali palaukti „metus ar du“.
Ukrainoje atlikta apklausa parodė, kad pablogėjo požiūris į Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą. Teigiamai jį vertina 30 proc., o neigiamai – 54 proc. (2022 m. sausio mėn. pastarųjų buvo 23 proc.). Teigiamą požiūrį į Vokietijos prezidentą Franką-Walterį Steinmeierį nurodo 26 proc., o 44 proc. turi neigiamą požiūrį į jį.
Absoliuti dauguma respondentų neigiamai vertina Baltarusijos (96 proc.) ir Rusijos (98 proc.) vadovus.
„Reiting“ apklausoje dalyvavo 18 metų ir vyresni Ukrainos gyventojai visose srityse, išskyrus laikinai okupuotas Krymo ir Donbaso teritorijas.