„Survation“ apklausa parodė, kad 52 proc. apklaustųjų pasisako už pasitraukimą iš ES, o 48 proc. – už pasilikimą joje.
Remiantis anksčiau ketvirtadienį paskelbtais „Ipsos Mori“ apklausos rezultatais, į kuriuos neįtraukti neapsisprendę rinkėjai, „Brexit“ stovyklą palaiko 53 proc. apklaustųjų, o jų priešininkų yra 47 proc.
Tuo pat metu Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad sunku būti optimistiškiems dėl būsimų artėjančio referendumo dėl Britanijos ateities Europos Sąjungoje rezultatų, tačiau perspėjo, kad šaliai būtų neprotinga trauktis iš Bendrijos.
„Žinau, kad mums šiandien labai sunku būti optimistiškiems, mes žinome naujausių visuomenės apklausų rezultatus“, – D.Tuskas sakė, likus savaitei iki referendumo.
„Pasitraukimas dabar neturėtų jokios prasmės“, - pridūrė jis.
Nevadina katastrofa
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris į tvirtino, kad Europos Sąjunga (ES) nežus, jei Didžioji Britanija birželio 23-iosios referendume nubalsuos už išstojimą iš Bendrijos.
„Nemanau, kad Europos Sąjungai grės mirtinas pavojus, jei Britanija pasitrauks, nes mes tęsiame glaudesnio bendradarbiavimo Europoje procesą“, – sakė J.-C.Junckeris per Rusijos pagrindinį ekonominį forumą Sankt Peterburge.
Tačiau jis pripažino, kad britų pasitraukimas išprovokuotų „didelio netikrumo periodą“ ir Britanijai, ir Europos Sąjungai.