Tai gali būti ženklas, kad policijos vykdoma universiteto miestelio apsiaustis eina į pabaigą.
Honkongo politechnikos universitetas (PolyU) tapo pusiau autonominį miestą apėmusių ir vis dažniau smurto temdomų protestų epicentru, kai lapkričio 17 dieną įsiplieskė susirėmimai tarp policijos ir lankais, strėlėmis bei Molotovo kokteiliais ginkluotų demonstrantų.
Vėliau konfrontacija peraugo į įtemptą padėtį be išeities. Tuomet šimtai protestuotojų pabėgo iš universiteto miestelio – kai kurie mėgino iš jo išeiti per kanalizacijos sistemą – palikdami viduje nuolat mažėjančias demonstrantų gretas.
Tačiau universiteto administracija pareiškė, kad jos pareigūnams apžiūrėjus teritoriją buvo aptikta tik viena protestuotoja.
„Mes sistemingai apžiūrėjome visą miestelį ir studentų atstovybės pastate radome vieną protestuotoją“, – žurnalistams sakė universiteto rektoriaus pavaduotojas Wai Ping-kongas.
Jis nurodė, kad moteris yra vyresnė nei 18 metų ir kad ji nestudijuoja šioje švietimo įstaigoje. Wai Ping-kongas išsamiau nekomentavo, bet pažymėjo, kad darbuotojai mėgino įtikinti ją išvykti.
Tęsiantis konfrontacijai teliko spėlioti, kiek aktyvistų liko viduje, nes dauguma jų slėpėsi universiteto miestelio pastatuose.
Universitetas anksčiau antradienį pasiuntė komandas ieškoti protestuotojų ir nutarė užklijuoti duris juosta po patalpų apžiūros. Vis dėlto rektoriaus pavaduotojas pripažino, kad pareigūnai neatmetė galimybės, jog dar galėjo likti pasislėpusių aktyvistų.
Paklaustas, ar galiausiai PolyU surengs reidą policininkai, Wai Ping-kongas pareiškė nežinąs apie tokius ketinimus, o pati policija nepaskelbė jokių planų patekti į universiteto miestelį, kurį pareigūnai apsupo konfrontacijos metu.
Milijonai honkongiečių prieš kelis mėnesius ėmė protestuoti prieš miesto lyderės Carrie Lam vyriausybės siūlymą įteisinti ekstradiciją į žemyninę Kinijos dalį.
Galiausiai toks įstatymo projektas buvo atšauktas kilus visuomenės pasipriešinimui, tačiau vis aršesni protestai tęsiasi, demonstrantams nerimaujant, kad Pekinas siekia sugriežtinti šio tarptautinio finansų centro kontrolę.
Per savaitgalį vykusius vietos tarybų rinkimus triumfavo prodemokratinio judėjimo kandidatai, o C.Lam buvo padidintas spaudimas sureaguoti į reikalavimus imtis reformų.
Vyriausybės vadovė antradienį pripažino, kad balsavimo rezultatai liudija apie „nepasitenkinimą“ jos administracija, tačiau nepasiūlė suteikti prodemokratiniam judėjimui jokių nuolaidų.