Tačiau kai kuriose Europos dalyse įsibėgėjęs šis judėjimas sulaukė pasipriešinimo Jungtinėse Valstijose. Aukščiausi J.Bideno administracijos pareigūnai perspėjo, kad tų lėšų nusavinimas gali būti neteisėtas ir atgrasytų kitas šalis nuo minties pasitikėti JAV kaip savo investicijų prieglobsčiu.
Numatoma, kad Ukrainos atstatymo išlaidos bus nemažos. Šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis apskaičiavo, kad po kelis mėnesius trukusių artilerijos, raketų ir tankų atakų gali prireikti 600 milijardų JAV dolerių.
Praėjusią savaitę bendrame pareiškime Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Slovakijos finansų ministrai paragino Europos Sąjungą sukurti būdą, kaip įšaldytais Rusijos centrinio banko turtais finansuoti Ukrainos miestų ir miestelių atstatymą, kad Rusija būtų „patraukta atsakomybėm už savo veiksmus ir atlygintų padarytą žalą“.
Rusijos turto konfiskavimas taip pat buvo pagrindinė tema gegužę vykusiame Didžiojo septyneto aukščiausių ekonomikos pareigūnų susirinkime. Būtent ši idėja sulaukė visuomenės pritarimo Vokietijoje ir Kanadoje.