Vos Sophios vaizdo įrašai ir nuotraukos išplito socialiniuose tinkluose, pasipylė daugybė klausimų, ar nepanašu, kad robotę jau turi daugiau teisių nei šalies moterys.
Kaip skelbia BBC, robotė Sophia, kurią sukūrė Davidas Hansonas, per pristatymą kreipėsi į auditoriją anglų kalba be įprastos skarelės arba abajos, kurias dėvi Saudo Arabijos moterys eidamos į viešumą.
„Istorinė akimirka tapti pirmuoju robotu pasaulyje, kuris gavo pilietybę“, – pareiškė Sophia.
Saudo Arabijos internautai socialiniuose tinkluose ėmė dėl to džiūgauti, naudodami grotažymę #Robot_with_Saudi_nationality (robotė su Saudo Arabijos pilietybe – liet.). Tokiais įrašais pasidalinta apie 30 tūkst. kartų per 24 valandas nuo naujienos apie pilietybės suteikimą robotui paskelbimo.
Vis dėlto kai kurie laikėsi kiek sarkastiškesnio tono. Pastarieji naudojo grotažymę #Sophia_calls_for_dropping_guardianship (Sophia ragina atsisakyti globos – liet.), tokiais įrašais pasidalinta beveik 10 tūkst. kartų.
Saudo Arabijoje kiekviena moteris viešumoje privalo būti lydima ją globojančio vyro – dažniausiai artimo šeimos nario.
„Sophia neturi globojančio asmens, nevilki abajos ir nesidengia galvos“, – atkreipė dėmesį internautai.
Socialiniuose tinkluose paplito nuotraukos, kuriose roboto veidas pridengtas juoda skarele, o po jomis prierašas: „Štai, kaip Sophia atrodys po kurio laiko“.
Nemažai diskusijų kilo ir dėl to, kaip Sophia gavo pilietybę.
„Robotė turi Saudo Arabijos pilietybę, kai tuo metu darbininkai, kurie šalyje gyvena visą gyvenimą jos negauna“, – atkreipė dėmesį žurnalistas Murtaza Hussain. Pagal Saudo Arabijos įstatymus, užsieniečiai darbininkai negali išvykti iš šalies be darbdavių leidimų.
Neseniai Saudo Arabija paskutinė iš pasaulio valstybių leido moterims vairuoti, taip pat buvo nuspręsta per nacionalinę šventę į stadioną įleisti ir moteris.