Ar už kovą su Rusija Europos Sąjunga tikrai skolinga Ukrainai narystę?

Šiuo metu Ukraina gina europietiškas vertybes ir saugumą nuo begėdiškos Rusijos invazijos – kokius įsipareigojimus mainais turėtų prisiimti Europos Sąjunga ir NATO?
Severodoneckas
Sjeverodoneckas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Moraliniu požiūriu atsakymas turbūt akivaizdus – Europos ir Amerikos vyriausybės žada toliau palaikyti Kyjivą ir negaili Ukrainai nei pinigų, nei ginklų. Tačiau praktinius atsakymus rasti sudėtinga. Be to, nuomonės Europoje išsiskiria.

Priešingai nei tikėtasi, ES suteikė didelę karinę pagalbą Ukrainai ir įvedė nepaprastai griežtas sankcijas Rusijai. Suveikta greitai ir ryžtingai.

Tačiau dabar blokas susiduria su sudėtingesne problema: kaip susieti tokias pažeidžiamas šalis, kaip Ukraina, Moldova ir Sakartvelas, su Europa taip, kad tai padėtų joms, bet nesukeltų papildomos rizikos saugumui?

Šis klausimas tikrai kabėjo virš pirmadienį prasidėjusio ES lyderių susitikimo, o jį dar labiau paaštrino Ukrainos reikalavimas paspartinti derybas dėl šalies prisijungimo prie bloko, nors sprendimas galbūt nebus priimtas iki kito viršūnių susitikimo birželio pabaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis