„Prieš dešimt metų naujiena apie O.bin Ladeno žūtį būtų sukėlusi protrūkį įtūžio, nukreipto prieš JAV. Bet dabar šį regioną drebina dažniausiai taikios revoliucijos. Ir todėl reagavimas į teroristų lyderio žūtį dabar prislopintas. Tai – dar vienas požymis, kad arabų pasaulis iš esmės keičiasi“, – sakoma straipsnyje.
„Mes galime pamatyti, kad vyksta protestai prieš laisvių ir demokratijos pažeidimus. Bet protesto akcijos prieš bin Ladeno likvidavimą neįmanomos“, – pareiškė kalbėdamas apie padėtį arabų šalyse Mustafa Alani, Terorizmo ir saugumo klausimų tyrimo programos Dubajuje vadovas.
Pasak jo, arabų pasaulyje matyti „al Qaeda“ mirtis.
„Daugeliui bin Ladenas buvo vienas iš senojo arabų pasaulio simbolių. Šio pasaulio dalys – ir buvę Egipto ir Tuniso prezidentai, anksčiau šiais metais netekę valdžios per liaudies suskilimus“, – pabrėžia „The Washington Post“.
„Laikas sunaikinti bin Ladeną buvo pasirinktas idealiai. Osama buvo vienas iš tų, kuriam teko atsakomybė už arabų pasaulio kančias, pralaimėjimus ir sąstingį. Dabar gi jo žūtis – tai naujas impulsas šiuo metu gimstančio nuosaikaus ir demokratinio arabų pasaulio šalininkams“, – mano JAE universiteto politologijos profesorius Abdulhalekas Abdulah.
Drauge „The Washington Post“ pabrėžia, kad kai kurie judėjimai arabų šalyse vis dėlto nesusilaikė nuo kritinių pastabų Jungtinėms Valstijoms.
Štai Egipto Brolių musulmonų judėjimas paragino JAV išvesti kariuomenę iš arabų šalių, nes Vašingtonas, nukovęs O.bin Ladeną, gali manyti, kad iškovojo pergalę kovoje su terorizmu, o palestiniečių islamistinis judėjimas „Hamas“ pirmadienį pavadino teroristų lyderį „arabų ir musulmonų kariu“.