2018 04 22 /16:14

Armėnijoje sulaikyti 3 protestų lyderiai, protestuotojai vaikomi garsinėmis granatomis

Sekmadienį Armėnijos generalinė prokuratūra patvirtino, kad trys opozicijai priklausantys parlamentarai – Nikolas Pašinianas, Araratas Mirozianas ir Sasunas Mikajelianas – buvo sulaikyti už nesankcionuoto mitingo organizavimą. Kol ruošiamasi jiems pateikti kaltinimus, pareigūnai protestuotojus ėmė vaikyti jėga ir masiškai juos suiminėti, praneša newsru.com
Protestas Armėnijoje
Protestas Armėnijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trys opozicijos lyderiai Jerevano centre buvo sulaikyti masinio arešto metu. Generalinės prokuratūros pranešime spaudai teigiama, kad „Pašinianas, Mirozianas ir Mikajelianas šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, neatsižvelgdami į daugkartinius policijos reikalavimus“.

Anot prokuratūros, opozicionieriai „buvo sulaikyti nusikaltimo vietoje“.

Tuo tarpu „Dožd“ praneša, kad sulaikę opozicijos atstovus pareigūnai susirinkusius protestuotojus pradėjo vaikyti garsinėmis granatomis, daugybė jų buvo suimta.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nikolas Pašinianas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Nikolas Pašinianas

Policija areštą neigė

Kiek anksčiau sekmadienį buvo pranešta, kad derybose su premjeru Seržu Sargsianu dalyvavęs N.Pašinianas iškart po susitikimo buvo suimtas. Iš pradžių policija kalbas apie opozicionieriaus areštą neigė.

Armėnijos policija tvirtino, kad N.Pašinianas buvo „prievarta išvestas“ iš protesto, o ne suimtas per riaušių policijos ir demonstrantų susirėmimus Jerevane.

N.Pašinianas ir S.Sargsianas sekmadienį buvo susitikę derybų, kurias transliavo televizija, tačiau ministras pirmininkas išėjo iš susitikimo vos jam prasidėjus ir smerkė opozicijos „šantažą“.

N.Pašiniano šalininkų protestai Jerevane vyksta nuo balandžio 13 dienos. Demonstrantai reiškia nepasitenkinimą buvusio šalies prezidento S.Sargsiano paskyrimu į vyriausybės vadovo postą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Seržas Sargsianas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Seržas Sargsianas

Žmonės išėjo į gatves pasmerkti S. Sargsiano pastangų išsaugoti valdžią užėmus premjero postą, į kurį kelią jam atvėrė 2015 metais priimtos prieštaringai vertinamos Konstitucijos pataisos, numatančios, kad Armėnija tampa parlamentine respublika su plačius įgaliojimus turinčiu ministru pirmininku.

Prorusiškų pažiūrų politikos veteranas S.Sargsianas, 2007–2008 metais jau stovėjęs prie vyriausybės vairo, neseniai užbaigė savo antrą kadenciją prezidento poste. Siekti naujos kadencijos jis nebegalėjo. Valstybės vadovo postą jis paliko balandžio 9 dieną, kai buvo prisaikdintas naujasis prezidentas Armenas Sargsianas.

ES sako nerimaujanti

Europos Sąjungos delegacija Armėnijoje ir Bendrijos valstybės sekmadienį paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame paragino vidaus politikos konflikto šalis laikytis rimties.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Europos Sąjungos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Europos Sąjungos vėliava

„ES sveikina prezidento Armeno Sargsiano iniciatyvą patvirtinti dialogą tarp vyriausybės ir demonstrantų. Tačiau ES nerimauja, kad šiandieninis trumpas deputato Nikolos Pašiniano ir premjero Seržo Sargsiano susitikimas neleido užkirsti kelio tolesniam įtampos didėjimui“, – sakoma pareiškime.

Bendrija paragino visas konflikto šalis laikytis rimties, būti atsakingas ir derybų keliu ieškoti greito sprendimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos