Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Artėjant sukilimo Tibete metinėms Kinija dar kartą pasmerkė Dalai Lamą

Kinija antradienį apkaltino Tibeto dvasinį lyderį Dalai Lamą mėginant „sukelti chaosą“ tame Himalajų kalnų regione – pastarasis pareiškimas nuskambėjo 1959 metais vykusio nesėkmingo tibetiečių sukilimo, dėl kurio Dalai Lama buvo priverstas pasitraukti į užsienį, metinių išvakarėse.
Dalai Lama prie Baltųjų rūmų
Dalai Lama

1959 metų kovo 10 dieną prasidėjusio sukilimo metinės prieš dvejus metus buvo paminėtos dideliais protestais Tibeto sostinėje Lhasoje, kurie peraugo į smurto išpuolius. Kinijos centrinė valdžia numalšino šiuos neramumus ir įvedė Tibete griežtas saugumo priemones, kurios galioja iki šiol.
 
„Jeigu ne prieš Kiniją nusistačiusios jėgos ir ne Dalai (Lama), siekiantis naikinti ir kelti chaosą, Tibeto padėtis būtų geresnė nei yra dabar“, – šio regiono Komunistų partijos sekretorius Zhang Qingli (Džang Čingli) sakė interviu, kuris buvo paskelbtas viename Kinijos vyriausybės tinklalapyje.

„Nors Kinijai priešiškos pajėgos ir Dalai (Lamos) klika mėgina... sugriauti mūsų harmoniją ir stabilumą, jie niekada nesudrebins mūsų nuoširdaus tikėjimo, kad Kinija negali gyventi be Tibeto, o Tibetas negali gyventi be Kinijos“, –pridūrė jis.Kinijai priešiškos pajėgos ir Dalai (Lamos) klika mėgina... sugriauti mūsų harmoniją ir stabilumą.

Kinija daug investuoja Tibete, siekdama išvystyti šio atokaus neturtingo regiono ekonomiką ir pagerinti žmonių gyvenimo sąlygas, nurodė Zhang Qingli.

Šios jo pastabos nuskambėjo per Visuotinio Kinijos Liaudies Atstovų Susirinkimo (VKLAS) kasmetinę sesiją, kurioje susirinkę šalies lyderiai ir įstatymų leidėjai žarstė pagyras Pekino pastangoms vystyti Tibetą, taip pat smerkė Dalai Lamą.

„Tibetas išgyvena sparčiausią vystymąsi per savo istoriją (valdant Kinijai)“, – Tibeto parlamento pirmininkas Qiangba Puncogas sekmadienį sakė žurnalistams.

Pasak jo, per pastaruosius aštuonerius metus Tibeto ekonomika kasmet paaugdavo daugiau nei 12 procentų. Regiono vystymui buvo skirta 180 mlrd. juanių (apie 66,8 mlrd. litų), o šios lėšos, kurių didžiąją dalį skyrė centrinė vyriausybė, buvo panaudotos Tibeto infrastruktūrai vystyti.
Zhang Qingli sakė, kad tokios investicijos bus tęsiamos ateinančiais metais ir kad jos išliks Pekino pastangų kurti Tibete „socializmą su kiniškomis ypatybėmis“ pamatas. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos