Vienas ES pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad „AstraZeneca“ staiga pasitraukė iš susitikimo – jau trečio, sušaukto šią savaitę. Tai buvo įvertinta kaip ginčo dėl skiepų dozių pristatymo eskalavimas.
Tačiau netrukus po to „AstraZeneca“ paskelbė pareiškimą, kuriame nurodė: „Galime patvirtinti, kad neatšaukiame dalyvavimo, kad dalyvausime vėliau šiandien (trečiadienį) įvyksiančiame susitikime su ES pareigūnais.“
Kol kas neaišku, ar „AstraZeneca“ pakeitė sprendimą dėl dalyvavimo, ar ES informacija, kad firma nedalyvaus, buvo neteisinga.
Europos Komisijos atstovė Dana Spinant žurnalistams sakė, kad situacija su „AstraZeneca“ vadovais „plėtojasi“.
„Negaliu pasakyti, ar „AstraZeneca“ bus atstovaujama“, – sakė ji ir pridūrė, kad per susitikimą tikimasi tam tikro kompanijos indėlio.
Viešas bendravimas šiuo klausimu tampa vis šiurkštesnis.
Europos Komisija reikalauja , kad „AstraZeneca“ vykdytų savo sutartinius įsipareigojimus dėl vakcinos dozių.
Tačiau „AstraZeneca“ generalinis direktorius Pascalis Soriot antradienį duodamas interviu sakė, kad jo firma įsipareigojo tik „kiek įmanoma stengtis“ pristatyti numatytas dozes.
„Mes neįsipareigojome ES. Tokio įsipareigojimo Europai neturime“, – sakė jis.
P.Soriot taip pat sakė, kad buvusi ES narė Jungtinė Karalystė, kuri šiuo metu sparčiai skiepija „AstraZeneca“ vakcina, turėjo pranašumą prieš Bendriją, nes savo kontraktą pasirašė trimis mėnesiais anksčiau, todėl buvo laiko pašalinti „gedimus“ JK esančiose vakcinos gamyklose.
Vienas ES aukšto rango pareigūnas trečiadienį atmetė P.Soriot argumentus.
„Ginčijame daugelį interviu išsakytų dalykų, taip pat ir mintį, kad gamyklos JK yra rezervuotos pristatymui Jungtinėje Karalystėje. Tai netiesa“, – AFP sakė šis pareigūnas.