Anot ataskaitos, kuri turėjo būti paviešinta rugsėjo 25-ąją, 1670 dvasininkų Vokietijoje per minėtą laikotarpį įvykdė tam tikros formos seksualinę prievartą prieš 3677 nepilnamečius, pranešė „Spiegel Online“.
Remiantis šio tyrimo duomenimis, tik 38 proc. kaltininkų buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tačiau dauguma jų susidūrė tik su nedidelėmis drausminėmis procedūromis.
Nurodoma, kad bent 1 iš 6 atvejų buvo išžaginimas.
Daugelis aukų buvo berniukai ir daugiau kaip pusė jų tuo metu buvo 13-os metų ar jaunesni.
Ataskaitos duomenimis, nusikaltę dvasininkai dažniausiai būdavo perkeliami į naujas bendruomenes, tačiau apie jų veiksmus informuojama nebūdavo.
Bažnyčios inicijuotam tyrimui medžiagą surinko trys Vokietijos universitetai, patikrinę 38 tūkst. dokumentų iš 27-ių Vokietijos vyskupijų.
Tyrimo autorių tikinimu, tikrieji kunigų seksualinės prievartos Vokietijoje mastai gali būti gerokai didesni, kadangi kai kurie dokumentai buvo sugadinti.
Vyskupas: mums gėda
Bažnyčios atstovas tikina, kad tai nepaprastai nuvilianti ir gėdinga žinia.
„Mes žinome seksualinės prievartos mastus, kuriuos parodė tyrimas. Mums liūdna ir gėda. Tyrimo tikslas buvo „apšviesti“ šią tamsią mūsų bažnyčios pusę nukentėjusių asmenų labui, ir mums patiems pamatyti klaidas, kad ateityje darytume viską, jog jos nepasikartotų.
Aš pabrėžiu, kad šis tyrimas yra priemonė, kurią mes esame skolingi ne tik bažnyčiai, bet pirmiausia – visiems nukentėjusiesiems“, – sakė vyskupas Stephanas Ackermannas, Vokietijos vyskupų konferencijos atstovas, kuris užsakė šį tyrimą.
Anot jo, ataskaita buvo nutekinta su ja dar nespėjus susipažinti Bažnyčiai. Kitu atveju, Bažnyčia, anot vyskupo, būtų suteikusi konsultacijų pagalbos linijas žmonėms, kuriuos paveikė jos turinys.
Popiežius šaukia vyskupus į pasitarimą
Anksčiau trečiadienį popiežius Pranciškus pakvietė viso pasaulio vyskupų konferencijų pirmininkus vasarį susitikti aptarti, kaip būtų galima užkirsti kelią lytiniam išnaudojimui Katalikų bažnyčioje ir apsaugoti vaikus.
Tokį popiežiaus sprendimą trečiadienį paskelbė jo patarėjai kardinolai, ilgalaikiam lytinio išnaudojimo ir jo slėpimo skandalui apimant vis daugiau šalių.
Vasario 21–24 dienomis vyksiantis susitikimas laikomas pirmuoju tokiu renginiu, liudijantis, kad Bažnyčios vadovai supranta, jog išnaudojimas yra pasaulio, o ne tik Vakarų problema, kaip jau kurį laiką tikina daugelis Bažnyčios lyderių.