Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atmestas finansinės pagalbos Volstrytui planas

Atstovų Rūmai pirmadienį, rugsėjo 29 dieną, per dramatišką balsavimą atmetė 700 mlrd. dolerių (1,65 trilijono litų) finansinės pagalbos Volstritui planą, taip sujaukdami visas desperatiškas pastangas nuslopinti JAV finansinę krizę.
G.W.Bushas
G.W.Bushas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Atstovų Rūmuose tvyrojo tokie nežinia, įtampa ir šokas, kokie būna labai retai. Kai kurie respublikonai, kategoriškai nepritariantys šiam įstatymo projektui, ir demokratų „maištininkai“ jį pasmerkė 228 balsais prieš 205, nors prezidentas George'as W.Bushas ir prašė jį priimti.

Balsavimas buvo atviras – taip demokratų ir respublikonų lyderiai tikėjosi priversti apsigalvoti tuos įstatymų leidėjus, kurie nenorėjo pritarti įstatymo projektui. Daugelio įstatymų leidėjų veiduose matėsi šokas ir susirūpinimas.

Kol kas neaišku, kokie bus kiti žingsniai sprendžiant šią krizę ir ar demokratų ir respublikonų lyderiai sugebės perdaryti atmestą projektą, kad jį būtų galima mėginti prastumti per kitą balsavimą.

Situaciją komplikuoja judėjų religinė šventė Roš Hašana, kuri prasidėjo pirmadienį saulei leidžiantis ir kuri reiškia, kad daug Kongreso narių ketina netrukus grįžti į savo apygardas.

Anksčiau G.W.Bushas tiesiogiai kreipėsi į įstatymų leidėjus prašydamas priimti šį pasiūlymą, kuris buvo parengtas per sekinamas savaitgalio derybas Kapitolijuje.

„Visiškai suprantu, kad tai bus sunkus balsavimas“, – sakė G.W.Bushas, kreipdamasis į konservatyviuosius respublikonų rinkėjus, kurie perspėjo, kad šiuo įstatymo projektu federalinei vyriausybei būtų suteikti istoriniai įgaliojimai kištis į laisvąsias rinkas.

Atstovų Rūmų pirmininkė, demokratė Nancy Pelosi kritikavo administraciją dėl šios krizės, bet pažymėjo, jog Federalinės atsargų sistemos pirmininkas Benas Bernanke ir iždo sekretorius Henry Paulsonas perspėjo, kad neveiklumas gali turėti sunkių pasekmių.

„Tai buvo kartą per 100 metų pasitaikantis reiškinys, ši finansinė krizė buvo tokia drastiška. Kaip ji taip tyliai mus užklupo?“ – sakė ji.

Prieš lapkričio 4 dieną įvyksiančius prezidento rinkimus kandidatai į Baltųjų rūmų šeimininkus – respublikonas Johnas McCainas ir demokratas Barackas Obama – atsargiai parėmė šį planą ir abu sakė, jog jų pateikti reikalavimai buvo įtraukti į įstatymo projektą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?