Be to, gali būti, kad naujajai Prancūzijos vyriausybei pirmą kartą po daugiau kaip trijų dešimtmečių vadovaus moteris.
Pasitraukus J.Castexui, kuris šiam darbui netikėtai buvo pasirinktas 2020 metais, neseniai perrinktas E.Macronas galės performuoti ministrų kabinetą prieš birželį įvyksiančius svarbius parlamento rinkimus.
Centristų prezidentui reikės parlamentinės daugumos savo vidaus politikos darbotvarkei po perrinkimo stumti. Jo programą gali blokuoti vienas naujas kairiojo sparno aljansas ir kraštutiniai dešinieji.
Pastarosiomis savaitėmis spėliojama dėl pamainos J.Castexui, o E.Macronas užsiminė, kad premjero poste norėtų matyti moterį, susijusią su kairiojo sparno ir aplinkos politika.
Šie kriterijai atspindi jo norą savo antros kadencijos pradžioje sutelkti dėmesį į mokyklas ir sveikatos apsaugą, taip pat į klimato krizę, kuriai jis žadėjo teikti prioritetą.
Tarp kelių pastarojo meto pranešimuose paminėtų žmonių yra darbo ministrė Elisabeth Borne ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinė direktorė Audrey Azoulay. Tarp kitų minėtų potencialių pretendentų yra žmonių, menkai žinomų plačiajai visuomenei. Toks žmogus savo laiku buvo ir J.Castexas.
Tačiau komentatoriai įspėja, kad politinius netikėtumus mėgstančio E.Macrono pasirinkimas galėtų būti visiška staigmena.
J.Castexo įpėdinio vardas turėtų būti paskelbtas vėliau pirmadienį.