E.McVey, kaip ir dar septyni toriai, ketvirtadienį pasitraukė iš pareigų protestuodama prieš „Brexit“ susitarimo projektą
A.Rudd vidaus reikalų sekretorės pareigas paliko balandį. Ji pripažino „netyčia suklaidinusi“ įstatymų leidėjus apie pastangų deportuoti neteisėtus imigrantus tikslus.
Buvusi vidaus reikalų sekretorė įsivėlė į skandalą paaiškėjus, kad daugelis vadinamosios „Windrush“ kartos žmonių – Tautų Sandraugos valstybių piliečių, legaliai atvykusių į Didžiąją Britaniją po Antrojo pasaulinio karo – susidūrė su deportacijos grėsme.
Tokį neteisingą elgesį su jais paskatino „priešiškos aplinkos“ imigracijos politika, kurią Th.May skatino 2010-2016 metais eidama vidaus reikalų sekretorės pareigas, o vėliau tęsė A.Rudd.
Trečiadienį penkias valandas trukusio nepaprastojo posėdžio metu JK vyriausybė patvirtino „Brexit“ susitarimo projektą. Lapkričio 25-ąją į nepaprastąjį viršūnių susitikimą besirenkantys Europos Sąjungos (ES) lyderiai turės susitarimo projektą patvirtinti arba atmesti.
Ketvirtadienį prasidėjo tikra vyriausybės krizė – ryte atsistatydino „Brexit“ sekretorius Dominicas Raabas. Jo pavyzdžiu pasekė dar septyni toriai.
Kabineto narių, trečiadienį smarkiai suabejojusių susitarimu, buvo net 11 iš 29, tad galima numanyti, kad atsistatydinimų gali būti dar daugiau – ypač turint omenyje galimybę, kad ateityje gali laukti kova dėl Konservatorių partijos pirmininko posto.