223 Atsotvų Rūmų nariai balsavo už apkaltą prezidentui, 197 – prieš, 5 nariai nebalsavo.
Respublikono D.Trumpo apkaltą palaikė mažiausiai 10 jo bendrapartiečių.
Vis dėlto D.Trumpas jau tapo pirmuoju JAV prezidentu, antrą kartą oficialiai apkaltintu pareigybiniais nusikaltimais.
Dabar apkaltos aktas bus perduotas Senatui, kuris ir spręs D.Trumpo likimą. Prezidento nušalinimui turėtų pritarti du trečdaliai iš 100 senatorių.
Paprastai Senate balsuojama pagal partijos liniją, dėl respublikonų senatorių balsų D.Trumpas buvo išteisinas 2019 metais. Tuomet prezidentas buvo kaltinamas spaudęs Ukrainos vadovą surasti politiškai kompromituojančios medžiagos apie jo varžovą Joe Bideną.
Tačiau šįkart D.Trumpas kaltinamas „sukilimo kurstymu“. Tai susiję su sausio 6-ąją pasakyta kalba, kurioje jis vėl tvirtino esąs tikrasis rinkimų nugalėtojas ir paragino savo šalininkus žygiuoti į „Kongresą“ bei „kautis“. Tuomet jo šalininkai įsiveržė į Kapitolijų, jį nuniokojo, žuvo penki žmonės.
D.Trumpo elgesys papiktino ir jo rėmėjus Respublikonų partijoje. Pasak CNN šaltinio, Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas siunčia signalus, kad pritaria apkaltai.
Atstovų Rūmai antradienį vakare priėmė rezoliuciją, kurioje JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as ir administracija raginami pašalinti D.Trumpą iš posto remiantis konstitucijos 25-ąją pataisa, kaip nesugebantį eiti pareigų.
Tačiau M.Pence'as atsisakė inicijuoti prezidento pašalinimo iš pareigų procedūrą.
Pats D.Trumpas, šiuo metu praradęs pagrindinį komunikacijos kanalą – paskyrą socialiniame tinkle „Twitter“ – antradienį pavadino pasiruošimą apkaltai „absoliučiai“ juokingu ir „raganų medžiokle“.