Būgštaujama, kad jis gali persimesti į kaimynines valstybes, kibernetinę erdvę ir NATO šalis, kurioms gresia likti be rusiškų dujų, jei Rusija nuspręstų nutraukti jų tiekimą.
Ilgainiui tokia ekspansija gali peraugti į Šaltąjį karą primenantį tiesioginį konfliktą tarp Vašingtono ir Maskvos, nes kiekviena pusė sieks pakirsti kitos galią.
Pastarąsias tris dienas JAV gynybos sekretorius ragino dėti pastangas sumenkinti Rusijos kariuomenės pajėgumą, kad ji dar daugelį metų neįstengtų įsiveržti į kitą šalį.
Rusai nutraukė dujų tiekimą Lenkijai ir Bulgarijai, kurios įstojo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją po Sovietų Sąjungos žlugimo, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen iš karto pasmerkė šį žingsnį kaip „šantažo įrankį“.
Sprogimai sudrebino ginčytiną Moldovos teritoriją – kitą prognozuojamą Rusijos taikinį – o Rusijoje dujų sandėliai ir net viena raketų gamykla paslaptingai užsiliepsnojo arba buvo tiesiogiai užpulti Ukrainos pajėgų.
Ir rusai vis dažniau primena pasauliui apie savo branduolinio arsenalo dydį ir galią – tai subtilus įspėjimas, kad, jei prezidento Vladimiro Putino konvencinės pajėgos patirs dar daugiau žeminančių nuostolių, jis turi kitų galimybių.
JAV ir Europos pareigūnai teigia nematantys jokių įrodymų, kad rusai mobilizuotų savo branduolines pajėgas, tačiau užkulisiuose jau spėliojama, kaip reikėtų reaguoti į Rusijos branduolinio ginklo bandymus arba parodomąjį sprogimą virš Juodosios jūros ar Ukrainos teritorijos.