Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Aung San Suu Kyi partija iškovojo pergalę Mianmaro rinkimuose

Mianmaro valdančioji Nacionalinė demokratijos lyga (NDL), vadovaujama Aung San Suu Kyi, iškovojo triuškinamą pergalę rinkimuose, rodo penktadienį paskelbti oficialūs rezultatai, nors juos bando užginčyti kariškius palaikanti opozicija ir kritikuoja žmogaus teisių grupės.
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu Kyi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daugybė NDL palaikančių džiūgaujančių rinkėjų išėjo švęsti į gatves, vos tik partija, remdamasi savo skaičiavimais, paskelbė apie pergalę.

Tačiau oficialūs rinkimų rezultatai buvo skaičiuojami net praėjus penkioms dienoms po balsavimo. Tai buvo vos antri nacionaliniai rinkimai nuo 2011 metų, kai šalyje buvo užbaigtas karinės chuntos valdymas.

Remiantis penktadienį rinkimų komisijos paskelbtais rezultatais, NLD laimėjo 396 vietas – daugiau nei 60 proc. vietų – parlamente, net įskaičiuojant ketvirtadalį vietų, pagal konstituciją rezervuotų kariškiams.

Švenčiant 10-ąsias Aung San Suu Kyi paleidimo po namų arešto karinės chuntos laikais metines, jos partija paneigė daugelio prognozes ir pranoko savo 2015 metų rekordą, kai užėmė 390 vietų parlamente. Ši pergalė buvo iškovota, nepaisant rinkėjų nusivylimo daugelyje sričių, kur gyventojų daugumą sudaro etninės mažumos.

„Žmonės aiškiai suvokė, jog NLD turi gauti pakankamai balsų, kad galėtų valdyti nepriklausomai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Myo Nyuntas ir pridūrė, kad tai padės „minimalizuoti politinį konfliktą“.

Su kariškiais susijusi opozicinė Sąjungos solidarumo ir plėtros partija (USDP) patyrė pralaimėjimą visoje šalyje. Iki penktadienio buvo patvirtinta, kad partija laimėjo 30 vietų, dar trys liko nepatvirtintos.

Partija tvirtina, kad šie rinkimai nebuvo nei laisvi, nei teisingi, ir reikalauja Jungtinės rinkimų komisijos atsistatydinimo ir pakartotinių rinkimų.

Jangone dirbantis apžvalgininkas Khin Zaw Winas perspėjo dėl ateinančiais mėnesiais laukiančio chaoso. Pasak jo, tokia padėtis susidarė, nes rinkimų komisijoje daug „pataikūnų ir nekompetentingų“ žmonių.

Pagal konstituciją visus komisijos narius skiria vyriausybė.

Tačiau net ir panaikinus dalį rinkimų rezultatų „NLD istorinė pergalė yra tokia triuškinama, kad tai nepakeis galutinių išvadų“, sakė kitas Jangone dirbantis politikos analitikas Richardas Horsey.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos