76 metų Aung San Suu Kyi yra sulaikyta nuo pernai vasario 1-ąją įvykdyto perversmo, šalyje išprovokavusio didžiulio masto protestus ir kruviną susidorojimą su kitaminčiais, per kuriuos žuvo beveik 1 500 civilių gyventojų, rodo vienos vietos stebėjimo grupės duomenys.
Nobelio taikos premijos laureatei, kuri laikoma atkirsta nuo pasaulio ir gali tik trumpai susitikti su savo teisininkais, pareikšta virtinė kaltinimų. Jei bus pripažinta kalta dėl visų jų, Aung San Suu Kyi gali būti skirta daugiau nei 150 metų laisvės atėmimo bausmė.
Aung San Suu Kyi praleido ketvirtadienio posėdį, kuriame buvo nagrinėjama jai iškelta byla valstybės paslapčių įstatymo pažeidimo, nes „jautė svaigulį“, sakė informuotas šaltinis.
Kartu su Aung San Suu Kyi teisiamas sulaikytas australų profesorius Seanas Turnellas.
Penktadienį nušalinta civilinė lyderė atvyko į teismo posėdį, kuriame buvo nagrinėjama viena iš jai iškeltų bylų dėl korupcijos. Šaltinis nurodė, kad ši byla susijusi su sraigtasparnio nuoma.
„Dabar ji jaučiasi gerai“, – sakė šaltinis.
Pernai rugsėjį Aung San Suu Kyi praleido teismo posėdį dėl ligos, o spalį jos advokatas pareiškė, kad dažni teismo posėdžiai pakenkė nušalintos lyderės sveikatai.
Žurnalistams neleidžiama dalyvauti teismo posėdžiuose sostinėje Neipide, o Aung San Suu Kyi advokatams nurodyta nebendrauti su žiniasklaida.
Ketvirtadienį chunta paskelbė pareiškusi Aung San Suu Kyi jau vienuoliktą kaltinimą dėl korupcijos – už tai, kad ji tariamai priėmė 550 tūkst. JAV dolerių auką, skirtą jos motinos vardu pavadintam labdaros fondui.
Nušalintai civilinei lyderei jau anksčiau buvo skirti šešeri metai kalėjimo už neteisėtą radijo stotelių importą ir disponavimą jomis, kurstymą protestuoti prieš kariuomenę ir COVID-19 taisyklių pažeidimą. Visgi ji toliau bus laikoma namų arešto sąlygomis, kol baigsis visų bylų teisminis nagrinėjimas.