Šis jos pareiškimas, paskelbtas ministrei lankantis Fidžyje, rodo esminį Australijos klimato politikos pokytį.
Per pirmąjį savarankišką vizitą į užsienį po to, kai buvo prisaikdinta jos centro kairioji vyriausybė, P.Wong pripažino, kad dirbant ankstesnėms šalies vyriausybėms „Australija nesirūpino savo atsakomybe“ dėl klimato.
Naujoji Australijos diplomatijos vadovė Fidžio sostinėje Suvoje sakė, kad daugiau nebebus „nepagarbos“ Ramiojo vandenyno regiono šalims ir jų raginimų imtis veiksmų dėl klimato kaitos „ignoravimo.
„Buvome išrinkti su programa, kurioje numatyta iki 2030 anglies dvideginio išlakas sumažinti 43 proc., o iki 2050-ųjų pasiekti neutralumą klimatui“, – sakė P. Wong.
„Ir mes tai ne tik pasakysime, bet ir įtvirtinsime įstatymais ir netrukus pristatysime naują nacionaliniu lygmeniu nustatytą įpareigojantį veiksmą Jungtinių Tautų bendrajai klimato kaitos konvencijai (UNFCC)", – sakė ji.
Valdant konservatoriams Australija – viena didžiausių pasaulyje gamtinių dujų ir anglių eksportuotojų – pradėta laikyti tarptautinių derybų dėl klimato žlugdytoja.
P.Wong sakė, kad naujoji leiboristų vyriausybė norėtų tai pakeisti, todėl siekia kartu su Ramiojo vandenyno regiono salų valstybėmis organizuoti klimato viršūnių susitikimą.
„Pasiūlėme organizuoti Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją kartu su Ramiojo vandenyno regiono salų valstybėmis, ir aš nekantriai laukiu tolesnių diskusijų apie šią idėją regione“, – sakė ministrė.