Australijos politikos lyderiai išsprendė nesutarimus dėl homoseksualų

Australijos abiejų didžiųjų politinių partijų lyderiai antradienį sutarė, kad homoseksualūs asmenys nėra pasmerkti pragaro kančioms dėl savo lytinės orientacijos, krikščioniškoms tiesoms sulaukus netikėto dėmesio paskutinėmis šalyje vykstančios rinkimų kampanijos dienomis.
Scottas Morrisonas
Scottas Morrisonas / „Scanpix“/AP nuotr.

Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pasisako prieš tos pačios lyties asmenų santuokas, o opozicinės partijos lyderis Billas Shortenas agitavo už santuokų lygybę dar prieš tai, kai Australija ją oficialiai pripažino.

Australijos parlamentas už gėjų santuokų legalizavimą nubalsavo 2017 metais po visoje šalyje surengtos rinkėjų apklausos paštu. Tyrimas parodė, kad 62 proc. respondentų norėjo santuokų lygybės.

Sekmininkų bendruomenei priklausantis S.Morrisonas apkaltino B.Shorteną – buvusį kataliką, vėliau perėjusį į savo antrosios žmonos anglikonų tikėjimą – esą jis atliko „desperatišką, pigų triuką“ prieš šeštadienio rinkimus, reikalaudamas premjero atsakyti, ar, jo nuomone, gėjai tikrai eis į pragarą.

S.Morrisonas šįkart atsakė nemanantis, kad gėjai yra pasmerkti pragarui, nors nesugebėjo tiesiai atsakyti į šį klausimą prieš dieną, kai jį uždavė vienas žurnalistas.

„Aš nesiekiu popiežiaus sosto, aš balotiruojuosi į premjerus, – atsakė S. Morrisonas žurnalistams. – Taigi... teologinius klausimus galite palikti prie durų.“

Australijos politikos lyderių religinės pažiūros gana retai aptarinėjamos rinkimų kampanijose. Paprastai kovos dėl valdžios vyksta pasaulietiškomis priemonėmis.

Tačiau devyni garsūs krikščionių bažnyčių lyderiai šią savaitę raštu kreipėsi į abiejų didžiųjų politinių partijų vadovus, reikalaudami saugoti religijos ir žodžio laisvę po to, kai praėjusią savaitę Australijos sporto pareigūnai nubaudė regbio komandos žvaigždę Israelį Folau – evangelikų sekmininkų pastoriaus sūnų – už sportininkų etikos kodekso pažeidimą, šiam socialiniuose tinkluose pareiškus, kad gėjai yra pasmerkti eiti į pragarą.

Nors S.Morrisonas yra centristas, jo požiūris į gėjų santuokas nesutampa su 62 proc. šalies rinkėjų požiūriu šiuo klausimu.

B. Shortenas užsipuolė S.Morrisoną, kad pirmadienį jis negalėjo tiesiai atsakyti į teologinį klausimą apie gėjus.

„Negaliu patikėti, kad ministras pirmininkas iš karto nepasakė, jog gėjai nekeliaus į pragarą“, – sakė žurnalistams opozicijos lyderis.

Antradienį Australijos policija pareiškė taip pat kaltinimus 15 aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ aktyvistų, protestavusių ant Sidnėjaus uosto tilto ir reikalavusių imtis veiksmų dėl klimato kaitos.

Leiboristai žadėjo iki 2030 metų sumažinti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis 45 proc. – žemiau 2005 metų lygio, o vyriausybė įsipareigojo per tą patį laikotarpį taršą mažinti 26–28 procentais.

Trys „Greenpeace“ aktyvistai užlipo ant tilto, virvėmis prisirišo prie turėklų apačios ir nusileidę liko kyboti po tiltu.

Vėliau protestuotojai buvo nuleisti tiesiai į policijos katerį ir sulaikyti, pranešė pareigūnai.

„Greenpiece“ vadovas Australijos ir Ramiojo vandenyno regione Davidas Ritteris paragino premjerą prieš rinkimus paskelbti „klimato nepaprastąją padėtį“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vaivorykštės vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vaivorykštės vėliava

Tačiau S. Morrisonas tik paprašė, kad protestuotojai gerbtų kitus šiuo tiltu besinaudojančius žmones, nes aktyvistų demonstracija esą trikdo eismą spūsčių valandomis.

„Daug dalykų man rūpi, bet nenoriu stabdyti eismo ant Sidnėjaus uosto tilto, nes tai reikštų negalvoti apie kitus australus“, – pareiškė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis