Daugiau Giedriaus Petkevičiaus pasakojimų
- Kasetiniai šaudmenys – galingas ginklas. Ukrainoje ir Lietuvoje
- Penkios stipriausios pasaulio kariuomenės
- Antrasis pasaulinis karas Norvegijoje – naciai, žuvies taukai ir britų specialiosios pajėgos
Demokratija sukūrė visą eilę biurokratinių institucijų, kurių pagalba gali būti įgyvendintas teisingumas, tačiau nepaisant to, mitai, legendos, istorijos, o nūdienos laikais – kino filmai apie herojus, kurie teisingumą nutaria įgyvendinti patys – labai populiarūs.
Literatūrinėje-romantizuotoje istorijos versijoje žinome „Robiną Hudą“, iš Viduramžių Vokietijos atkeliavo terminas „Raubritter“ (riteris-plėšikas), dalis mūsų vaikystėje skaitėme knygas apie bebaimį kapitoną Piterį Bladą ar škotą Rob Roy, o lietuviško „svieto lygintojo“ Tado Blindos apskritai pristatinėti nebereikia. 19-ojo amžiaus Australijai reikėjo savojo didvyrio ir toks netruko atsirasti – Nedas Kelly.
Tiesa, kaip ir anksčiau minėtais atvejais, vyruko gyvenimo realybė nebuvo tokia romantiška ir žavinga, kaip dažnai teigiama daugeliui metų praėjus, tačiau pėdsakas šalies istorijoje – ryškus ir neabejotinas.
Kuomet Johnas Kelly įkliuvo Airijoje su dviem pavogtomis kiaulėmis, vietinis teismas pasiūlė jam nemokamą ekskursiją į Australiją be teisės sugrįžti. Naujoje tėvynėje jo laukė ne mažiau vargingas gyvenimas, daug alkoholio, o gyvenimą praskaidrino žmona Ellen ir 8-ri jų vaikai.
Tėtušis ilgai šioje ašarų pakalnėje neužsibuvo, tad trečiasis sūnus Edvardas (Nedas) liko su namiškiais, o šie pernelyg daug dėmesio jam skirti negalėjo. Vienintelis neabejotinai kilnus poelgis vaikino gyvenime – išgelbėtas skęstantis klasės draugas, kurio tėvai atsidėkodami padovanojo jaunuoliui šaliką. Šis aksesuaras puošė Nedo kaklą veik visą gyvenimą, dažnai – atliekant mažiau kilnius darbus.
O viskas prasidėjo nuo tokio menkniekio…