P.Pikovecas balandžio 15 dieną buvo sužeistas ir nuvežtas į ligoninę, tuo metu veikusią Mariupolio geležies ir plieno gamyklos slėptuvėje. Ten medikai iš žaizdų pašalino šrapnelį ir uždėjo gipsą. Ligoninėje Pavelas prabuvo iki gegužės 17-osios, kai paliko teritoriją.
„Noriu visa tai pamiršti kaip sapną. Nepasakyčiau, kad ten buvome kankinami. Su mumis, gyvenusiais Azovstalyje, buvo elgiamasi kažkaip kitaip. Arba jie mus gerbė... Arba kažkas kita... Ar bijo – nežinau. Bet jie į mus žiūrėjo kaip į karius“, – pasakojo pasienietis.
Vyras pasakojo, kad vilties sugrįžti namo neprarado.
„Žinojau, kad turiu grįžti, žinojau, kam. Dėl savo žmonos, dėl savo dukters“, – kalbėjo jis.
P.Pikoveco žmona Inna sakė taip pat nepraradusi vilties, kad su vyru vėl susitiks namuose.
„Laukiau, tikėjau. Tikriausiai dar niekada gyvenime tiek daug nesimeldžiau. Esu dėkinga Dievui, kad jis sugrąžino man vyrą“, – sakė ji.
Birželio 29 dieną pranešta, kad Kyjivas ir Maskva įvykdė didžiausią nuo karo pradžios apsikeitimą belaisviais. Iš viso į Ukrainą grįžo 144 žmonės, iš jų 95 gynė Mariupolį ir „Azovstal“ gamyklą. 43 iš jų priklausė pulkui „Azov“.
Tarp išlaisvintųjų yra 23 karininkai, 59 nacionalinės gvardijos nariai, dar 30 priklauso karinėms jūrų, 28 – Ukrainos karinėms pajėgoms. 17 išlaisvintųjų tarnavo muitinėje, 1 – policijoje, 9 dalyvavo Ukrainos teritorinėje gynyboje. 69 iš jų – seržantai ir jaunesnieji karininkai. Vyriausiam iš minėtų asmenų yra 65, jauniausiam – 19 metų.
Netrukus po apsikeitimo belaisviais Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti iš Rusijos gniaužtų ištrūkę šalies gynėjai.