50-metė pirmojo demokratiškai išrinkto Rusijos prezidento dukra ir patarėja iš širdies kerta per užtikrinto ir tvirto dabartinio Rusijos premjero V.Putino, esą išgelbėjusio tautą nuo galutinio žlugimo, įvaizdį. Mat tuomet tylus ir nekalbus V.Putinas, išgirdęs, kad taps B.Jelcino įpėdiniu, atrodė netekęs ryžto ir paskutinių drąsos likučių. Esą jis net prašė B.Jelcino persigalvoti.
„Tiek daug neteisingų dalykų ir melo buvo pasakyta ir parašyta apie mano tėtį ir paskutinį XX amžiaus dešimtmetį. Noriu papasakoti žmonėms, kas iš tikrųjų tuomet vyko ir kaip visa tai suvokiau. Noriu nustumti į šalį melą, iškreipiantį tą laikotarpį“, – savo dienoraštyje rašo T.Jumaševa. Tiesa, daugumai rusų jos tėvo ir V.Putino valdymo laikotarpiai – lyg du skirtingi pasauliai. B.Jelcinas asocijuojasi su apgirtusio ir šlitinėjančio lyderio vaizdu, nevaldoma laisve, vedusia į didėjantį nusikalstamumą, nelygybę ir ekonominę krizę. Tad blaivus ir pasitempęs V.Putinas, stabilumą priešpastatęs laisvei, daugumai rusų atrodo lyg gelbėtojas ir įkvėpėjas.
Vis dėlto T.Jumaševa bando išsklaidyti mitą apie „prarastąjį“ dešimtą dešimtmetį, sakydama, kad tiesiog nori pateikti teisingą tuometinių įvykių interpretaciją. Ji atvirai abejoja oficialia Kremliaus versija apie dar neseną Rusijos istoriją: „Noriu, kad nustotume gyvenę mitais ir melais apie paskutinį dešimtmetį. Privalome žinoti savo pačių istoriją.“
Be komentarų apie dabartinę ir buvusią Rusijos politiką, trijų vaikų motina T.Jumaševa savo internetiniame dienoraštyje aptaria moterų vaidmenį politikoje, duoda patarimų dietos klausimais.
Jos dienoraštis (t–yumasheva.livejournal.com) tapo vienu populiariausių rusiškų tinklalapių, surenkančiu kelis šimtus komentarų po kiekvienu nauju įrašu. „Naudosiu šį dienoraštį kovai su visomis melagystėmis“, – sako T.Jumaševa. Pradėjusi rašyti praėjusių metų gruodžio pradžioje ji, regis, taikosi sugrįžti į politinę areną. Laikas kaip tik tam palankus: 2012 metais numatomi nauji prezidento rinkimai.
B.Jelcino valdymo metais T.Jumaševa buvo jo patarėja ir priklausė prezidentą supusiai grupei, Rusijos spaudos pramintai „Šeima“, kurios nariais taip pat buvo oligarchas Borisas Berezovskis, šiuo metu nuo V.Putino kietos rankos besislapstantis Londone, ir Valentinas Jumaševas, buvęs žurnalistas ir trečiasis T.Jumaševos vyras. Deja, į valdžią atėjęs V.Putinas „ponios Rasputinos“ pasilikti nenorėjo ir tik trumpą laiką naujojo prezidento aplinkoje dirbusi T.Jumaševa pasitraukė į šešėlį.
Dabar ji rusams primena, kad anuomet V.Putinas buvo niekam nežinomas. Ji piešia visiškai tėvynainiams nepažįstamą jo paveikslą: tvirtą ir veiklų „mačo“, nepripažįstantį neryžtingumo ir silpnumo, keičia neužtikrintas ir drovus buvęs KGB agentas. „Vladimiras sakė mums, kad prašė tėčio neatsistatydinti ir išlaukti kadencijos pabaigos, nes jam reikia įgyti patirties. Bet tėtis jam pareiškė, kad sprendimas jau priimtas. Mačiau, kaip Putinas kovoja bandydamas susitaikyti su mintimi, kad atsakomybė už šalį guls ant jo pečių“, – rašė bene daugiausia komentarų sulaukusiame savo dienoraščio įraše T.Jumaševa. Ji užsimena ir apie tai, kad B.Jelcinui nepatiko, kokia linkme V.Putinas pasuko Rusiją. Pavyzdžiui, 2000 metais V.Putinas pakeitė nacionalinį himną, kurio melodija yra tokia pati kaip ir Sovietų Sąjungos himno. Jį B.Jelcinas buvo panaikinęs kaip stalinistinės eros reliktą. „Žinoma, kad jis (Jelcinas) būtų daręs tam tikrus dalykus kitaip nei Vladimiras. Tėtis man kartojo šimtus kartų, kad, jo manymu, kitas prezidentas turėtų būti naujosios kartos ir demokratinių pažiūrų politikas“, – sako T.Jumaševa.
Be komentarų apie dabartinę ir buvusią Rusijos politiką, trijų vaikų motina T.Jumaševa savo internetiniame dienoraštyje aptaria moterų vaidmenį politikoje, duoda patarimų dietos klausimais, dalijasi asmeniniais įspūdžiais apie savo gerus pažįstamus oligarchus Romaną Abramovičių ir B.Berezovskį.