„Manau, jis [„Defender“] visiškai pagrįstai galėjo naudotis tarptautiniais vandenimis, – žurnalistams sakė B.Johnsonas. – Svarbus momentas – kad mes nepripažįstame Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.“
Šie komentarai nuskambėjo po ankstesnę dieną įvykusio incidento, kai Rusijos pajėgos paleido perspėjamųjų šūvių link „HMS Defender“, anot Maskvos, įplaukusio į „Rusijos teritorinius vandenis“. Be to, Maskva teigė, kad Rusijos oro pajėgų lėktuvas numetė priešais britų laivą keturias aviacines bombas.
Tarptautinė bendruomenė Krymo aneksijos nepripažįsta ir tebelaiko šį pusiasalį Ukrainos teritorija. Be to, Britanija neigė pranešimus, kad į jos laivą buvo šaudoma.
JK aplinkos sekretorius George'as Eustice'as ketvirtadienį televizijai „Sky News“ sakė, kad į eskadrinį minininką nebuvo paleista jokių šūvių, ir pridūrė, kad netoliese vyko Rusijos pajėgų „šaudymo pratybos“, kurios „nėra neįprastas dalykas“ tuose vandenyse.
Pasak G.Eustice'o, Britanijos karo laivai bus pasiruošę ir vėl praplaukti ginčijamais vandenimis šalia Krymo.
„Mes niekada nesutikome su Krymo aneksija – tai yra Ukrainos teritoriniai vandenys“, – pabrėžė jis.
Nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą po Kijeve įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos, į Juodąją jūrą reguliariai atplaukia JAV ir kitų NATO šalių laivų, neretai dalyvaujančių bendrose pratybose su Ukrainos pajėgomis.
Nuo birželio 28-osios iki liepos 10 dienos Ukrainos ir NATO pajėgos rengs dideles bendras karines pratybas „Sea Breeze“, kuriose dalyvaus apie 4000 karių, 40 karinių bei pagalbinių laivų, apie 30 lėktuvų ir sraigtasparnių.