„Raginu kiekvieną tai užbaigti ir leisti prasidėti gijimui“, – premjeras sakė prie savo rezidencijos Dauningo gatvėje.
Šią kalbą jis pasakė, kai buvo paskelbti ketvirtadienį vykusių parlamento rinkimų galutiniai rezultatai, rodantys, jog B.Johnsono Konservatorių partija 650 vietų Bendruomenių Rūmuose turės 80 mandatų daugumą.
Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija, patyrusi didžiausią sutriuškinimą rinkimuose nuo praeito amžiaus 4-ojo dešimtmečio, tvirtino, kad tai nulėmė visuomenės „nuovargis dėl „Brexit“.
B.Johnsonas taip pat pripažino poveikį visuomenei, daromą jau ilgiau kaip trejus metus besitęsiančios politinės aklavietės ir gilėjančio susiskaldymo po 2016 metų istorinio „Brexit“ referendumo.
Jis ragino rinkėjus užtikrinti toriams daugumą parlamente, kad galėtų išvesti Britaniją iš ES iki dabartinio galutinio termino – ateinančių metų sausio 31 dienos.
„Po penkių savaičių, atvirai sakant, rinkimų karštinės ši šalis nusipelnė atitrūkti nuo rietenų, laikinai atsitraukti nuo politikos ir visam laikui užbaigti kalbas apie „Brexit“, – sakė B.Johnsonas.
Po kampanijos, per kurią torių šūkis buvo „Įvykdykime „Brexit“ („Get Brexit Done“), B.Johnsonas perėjo prie taikingesnio tono ir pripažino, kad pralaimėję tolesnės Britanijos narystės Europos Sąjungoje šalininkai vargu ar išsižadės šio klausimo.
Jis žadėjo „niekada neignoruoti“ jų „gerų ir teigiamų jausmų“ Europos atžvilgiu.
„Dabar, kai paliekame, yra pats laikas leisti šiems natūraliems jausmams rasti atnaujintą išraišką“, – kalbėjo premjeras, stebint Dauningo gatvės personalui ir partijos pareigūnams.
„Nauja partnerystė“ su Europa bus ateinančių metų prioritetas, pabrėžė B.Johnsonas. Vis dėlto jis atkreipė dėmesį, kad daugelio rinkėjų apsisprendimą ypač nulėmė vidaus politikos klausimai, pavyzdžiui, dėl Britanijos valstybinės sveikatos apsaugos sistemos.
„Manau – tiesą sakant, žinau – kad dabar Britanijos žmonėms viską užgožiantis prioritetas – jog turėtume visų pirma susitelkti į NHS (Nacionalinę sveikatos apsaugos tarnybą)", – tvirtino vyriausybės vadovas.
Per rinkimų kampaniją leiboristai jį kaltino užmojais parduoti NHS, kurios paslaugos yra nemokamos, pagal planuojamą po „Brexit“ sudaryti laisvosios prekybos susitarimą si JAV prezidentu Donaldu Trumpu.
Tiek B.Johnsonas, tiek D.Trumpas tokius pareiškimus neigė. Be to, premjeras pažadėjo, kad sveikatos apsaugos sektorius sulauks „didžiausios visų laikų piniginės paspirties“, ir tikino gerinti padėtį kituose sektoriuose, tokiuose kaip švietimas.
„Ketiname susivienyti ir žengti į aukštesnį lygį, vienydami visą šią neįtikėtiną Jungtinę Karalystę“, – sakė B.Johnsonas ir pažadėjo, kad 2020-ieji bus „klestėjimo, augimo ir vilties metai“.