B.Obama kelbėjosi su šalies ministru pirmininku Nuri al–Maliki ir prezidentu Jalalu Talabani Bagdade, į kurį jis atvyko po trumpo apsilankymo Basroje. Iš viso Irake Ilinojaus senatorius viešės dvi dienas.
„Senatorius Barackas Obama atvyko į Iraką kaip Kongreso delegacijos narys, drauge su senatoriumi Jacku Reedu ir senatoriumi Chucku Hageliu“, – sakė ambasados atstovas Armandas Cucciniello'as. Basroje B.Obama buvo susitikęs su generolu leitenantu Lloydu Austinu (Loidu Ostinu), antru pagal rangą JAV pajėgų vadu Irake.
B.Obama ne kartą žadėjo rinkėjams, kad Amerikos kariškiai iš Irako pasitrauks per 16 mėnesių, jei jis lapkritį laimės rinkimus. Jo varžovas respublikonas Johnas McCainas daug kartų kritikavo jį už nenorą nuskristi į Iraką ir asmeniškai susipažinti su esama padėtimi.
B.Obama mano, kad kovojant su tarptautiniu terorizmu negalima viso dėmesio sutelkti vien į Iraką. Jis ypač ragina priešintis „al Qaeda“ tinklui ir Talibano judėjimui Afganistane. Pasak jo ten reikėtų pervesti kariuomenę iš Irako. Tapęs prezidentu jis atkurtų tarptautinę koaliciją kovai su terorizmu ir taip pagerintų JAV įvaizdį pasaulyje, kurį gerokai susilpnino nesėkmingas karas Irake.
Respublikonas J.McCainas B.Obamos siekį kiek įmanoma greičiau išvesti Amerikos kariuomenę iš Irako pavadino „neatsakingu“. Respublikonų kandidatas tvirtina, kad pernai padidinus karinį kontingentą, konflikto židinyje sustiprėjo stabilumas. Tačiau stiprinti saugumą skatina ir Bagdado noras perimti vidaus padėties kontrolę į savo rankas.
Irako ministras pirmininkas Nuri al Maliki ir JAV prezidentas George'as W.Bushas praėjusią savaitę susitarė nustatyti „laiko ribą“ Amerikos karinio kontingento išvedimui iš Irako. Tai galima laikyti lūžiu sprendžiant Irako problemą, nes G.W.Bushas ilgai atsisakinėjo nurodyti tikslią kariuomenės išvedimo datą.
Tačiau Baltieji rūmai pirmadienį pareiškė, kad planuojame sudaryti JAV ir Irako ilgalaikiame strateginiame pakte nebus nurodyta konkreti amerikiečių pajėgų išvedimo data. „Ko jame nebus, tai kokios nors datos, kuri suvaržytų kovines pajėgas, ar nurodytų, kiek amerikiečių karių turi būti kokią nors konkrečią datą. Tai nebus įtraukta“, – žurnalistams sakė atstovė spaudai Dana Perino.