Prezidentas Barackas Obama pernai gruodį pasirašė įstatymą, kuriuo panaikinama ši „Neklausk ir nesakyk“ politika, kurią Kongresas priėmė ir tuometis prezidentas Billas Clintonas pasirašė 1993 metais.
„Tai nėra netikėta. Mes pasirengę. Žmonės tiksliai žinos, ką daryti ryšium su (šios politikos) panaikinimu“, – pirmadienį žurnalistams sakė Pentagono atstovas George'as Little'as.
Pajėgų naujokų verbuotojai dabar gauna prašymų ir iš homoseksualumo neslepiančių žmonių, sakė G.Little'as.
Pagal ankstesnę „Neklausk ir nesakyk“ politiką iš JAV pajėgų buvo išmesta daugiau kaip 14,5 tūkst. narių, sako šiam draudimui nepritarusi organizacija „Servicemembers Legal Defense Network“.
Pagal tą įstatymą homoseksualūs asmenys – vyrai ir moterys – JAV pajėgose galėjo tarnauti tik tuo atveju, jei jie savo lytinę orientaciją laiko paslaptyje.
Gėjų teisių gynimo grupės daug metų smerkė šį įstatymą, o jo panaikinimą pavadino labai reikšmingu įvykiu kovoje su homoseksualių asmenų diskriminacija Jungtinėse Valstijose.
Pasak G.Little'o, Pentagono pareigūnai kelis mėnesius rengė kariškius šiems pokyčiams, o naujosios politikos instrukcijos bus išleistos antradienį, kai įsigalios ankstesnės politikos panaikinimas. Didžioji dauguma JAV pajėgų narių buvo apmokyti pasitikti pokyčius.
Trys mėnesiai prieš tai, kai Kongresas pernai panaikino „Neklausk ir nesakyk“ politiką, gėjų teisių gynimo organizacija „Log Cabin Republicans“ laimėjo šiai politikai priešingą teismo sprendimą. Teismas nusprendė, kad šis įstatymas pažeidžia konstitucinę žodžio laisvę ir gėjų tinkamo teismo proceso teises ginkluotosiose pajėgose.
Nepaisydamas politikos panaikinimo, 9-osios apygardos apeliacinis teismas svarsto, ar patvirtinti tą teismo sprendimą, kad minimas draudimas prieštarauja Konstitucijai.
Draudimo panaikinimo priešininkai teigia, kad leidimas homoseksualumo neslepiantiems asmenims tarnauti pajėgose gali pakenkti JAV karių koviniam veiksmingumui.
Jūrų pėstininkų vadas Jamesas Amosas yra sakęs, kad pokyčių šioje srityje įgyvendinimas gali kainuoti gyvybių – dėl poveikio disciplinai ir tarpusavio sutarimui junginiuose.