Iš Šiaurės Korėjos teritorijos raketomis jau beveik pasiekiamos Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe pasmerkė šį paleidimą, atliktą pažeidžiant JT rezoliucijas, pabrėždamas, kad tai „visiškai netoleruotina“.
Pietų Korėja nurodė, kad Pchenjanas bando D.Trumpą.
Iš Bangjono karinės oro bazės vakarinėje Šiaurės Pchenjano provincijoje apie 7 val. 55 min. (0 val. 55 min. Lietuvos) laiku paleista raketa nuskriejo Japonų jūros link, pranešė Pietų Korėjos Gynybos ministerija.
Nuskriejusi apie 500 km ji nukrito į jūrą, sakė ministerijos atstovas dar pridūręs, kad tikrąjį tos raketos tipą dar reikia nustatyti. Pietų Korėjos kariškiai įtaria, jog buvo išbandyta vidutinio nuotolio raketa „Musudan“. Pernai spalį Šiaurės Korėja du kartus bandė „Musudan“ tipo raketą iš tos pačios oro bazės.
„Šiandieniniu raketos paleidimu ... siekta atkreipti pasaulio dėmesį į Šiaurę (Š.Korėją) branduolinių ir raketinių pajėgumų stiprinimu“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.
„Taip pat manoma, kad tai ginkluota provokacija, kuria siekta išbandyti, kaip į tai atsakys naujojo JAV prezidento D. Trumpo administracija.
JAV strateginė vadovybė pareiškė nustačiusi ir sekusi, kaip nustatyta, vidutinio nuotolio balistinę raketą. Šis bandymas yra pirmas nuo spalio mėnesio.
D.Trumpas į tais atsakė užtikrinimu Vašingtone viešinčiam Sh.Abei, kad Vašingtonas yra įsipareigojęs užtikrinti savo pagrindinės sąjungininkės Azijoje saugumą.
„Aš tik noriu, kad visi suprastų ir žinotų, jog Jungtinės Amerikos Valstijos palaiko Japoniją, savo didžiąją sąjungininkę, 100 procentų“, – pareiškė D.Trumpas.
Japonijos ministras pirmininkas Sh.Abe korėjiečių raketos išbandymą pavadino „visiškai netoleruotinu“, o vyriausybės atstovas Yoshihide Suga Tokijuje sakė, kad tai esanti „akivaizdi provokacija Japonijai ir šiam regionui“.
JT rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai naudotis bet kokiomis balistinių raketų technologijomis. Vis dėlto net šeši rezoliucijų paketai, priimti nuo pirmojo branduolinio bandymo Šiaurės Korėjoje 2006-aisiais, nesustabdo Pchenjano, kuris primygtinai tvirtina, kad šaliai reikia gynybinių ginklų.