Kad šis prašymas būtų patenkintas, jam turi pritarti Saugumo Taryba, kur reikia mažiausiai devynių iš 15 narių pritarimo, tačiau Jungtinės Valstijos – viena iš penkių nuolatinių Tarybos narių – jau pažadėjo vetuoti šį palestiniečių siekį.
JAV ir Europos Sąjunga (ES) spaudė palestiniečius neteikti tokio prašymo Saugumo Tarybai ir nerizikuoti tiesioginiu susikirtimu su Izraeliu.
M.Abbasas, kaip tikimasi, duos „Saugumo Tarybai šiek tiek laiko iš pradžių apsvarstyti mūsų (palestiniečių) visateisės narystės prašymą prieš einant į (JT) Generalinę Asamblėją“, trečiadienį žurnalistams sakė palestiniečių derybininkas Nabilas Shaathas.
Jie Saugumo Taryba jų prašymui nepritars, palestiniečiai tada galės kreiptis į Generalinę Asamblėją ir prašyti suteikti jiems stebėtojos ne narės statusą.
Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy trečiadienį sakė, kad jiems reikėtų suteikti šį statusą – tokį patį, kokį turi Vatikanas, – ir kad jis turėtų būti laikinas ir galioti tol, kol bus išspręstas klausimas dėl visiško valstybingumo.
15 Saugumo Tarybos narių, remiantis kol kas paskelbtais viešais pareiškimais, turėtų balsuoti taip: už palestiniečių prašymą – Brazilija, Kinija, Libanas, Rusija, Pietų Afrikos Respublika;
prieš prašymą – Jungtinės Valstijos;
susilaiko – Kolumbija;
kol kas neapsisprendusios – Bosnija ir Hercegovina, Didžioji Britanija, Prancūzija, Gabonas, Vokietija, Indija, Nigerija, Portugalija.