Pats menininkas aiškina, kad sprendimą nulėmė jo draugai.
„Kai tik paskelbiau įrašą su svastika, kaip dabartinės Vyriausybės veiksmų palyginimą su nusikalstamo nacių režimo veiksmais, man pasakė, lauk. Konkrečių žmonių konkrečių grasinimu nebuvo, tačiau man pasakė: ar nori būti suvyniotas į asfaltą? Draugai man pasiūlė pagalbą ir, galima sakyti, mane pervežė. Aš saugus. Aš, žinoma, ir toliau dirbsiu Baltarusijoje. Ir netrukus tikiuosi grįšiu namo“, – kalbėjo V.Cesleris.
Jis išlieka opozicijos Koordinavimo tarybos, kuri buvo įkurta kandidatės į prezidentus Svetlanos Cichanouskajos, nariu. Šią tarybą taip pat sudaro Nobelio premijos laureatė, rašytoja Svetlana Aleksijevič, tarptautinė mediatorė Lilija Blasova, MTZ atstovas Sergejus Dylevskis, advokatas Maksimas Znakas, S.Cichanouskajos patikėtinė Olga Kovalkova, Viktoro Babriko štabo koordinatorė Marija Kolesnikova ir buvęs Kupalo teatro direktorius, buvęs diplomatas Pavelas Latuško, rašo tut.by.
Baltarusijos Generalinė prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl Koordinavimo tarybos įsteigimo pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris reglamentuoja draudimą ragintis imti veiksmų, kuriais siekiama padaryti žalą Baltarusijos respublikos nacionaliniam saugumui. Tačiau Tarybos nariai kaltinimus laiko nepagrįstais ir savo rezoliucijoje pabrėžė, kad nesiekiama pakeisti konstitucinės sistemos, norint įveikti šalies politinę krizę – reikia derybų ir naujų rinkimų.
Nuo rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vyksta masiniai protestai dėl rinkimų rezultatų klastojimo, po to, kai A.Lukašenkai lojali Centrinė rinkimų komisija (CRK) paskelbė, esą buvęs Baltarusijos vadovas gavo 80,1 proc. balsų, o jo pagrindinė varžovė opozicijos kandidatė S.Cichanouskaja – 10,12 procento.