Su V.Putinu atvykęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas sakė, jog Maskva studijuoja prašymą suteikti 9 mlrd. dolerių kreditą atominei elektrinei statyti.
Tačiau A.Kudrinas šio kredito nepažadėjo ir tai rodo, kad Maskvos ir Minsko santykiai po pastarojo meto A.Lukašenkos ir Europos Sąjungos (ES) tarpusavio iniciatyvų vis dar yra šaltoki.
„Kad pradėtume teikti kreditą, mums reikia būti tikriems, kad ši elektrinė bus pastatyta, kad tikrai bus ... rinka elektros energijai“, – sakė jis.
„Baltarusija pateikė prašymą. Bet vis dar per anksti kalbėti apie Rusijos kredito suteikimą šiai elektrinei“, – pridūrė Rusijos finansų ministras.
Jis taip pat atsisakė suteikti garantijas, kad Rusija skirs kitą ankstesnės paskolos 500 mln. dolerių dalį, ir nurodė, kad Minskui reikia imtis „adekvačių priemonių“ kovojant su ekonomine krize.
„Situacija tebėra įtempta. Rusija ... nori matyti adekvačius Baltarusijos žingsnius situacijai pagerinti“, – perspėjo jis.
Tačiau V.Putinas ketvirtadienį per spaudos konferenciją savo pavaldinio komentarus pavadino nesavalaikiais.
„Kad ir kas vyktų pasaulio ekonomikoje, aš noriu tai pabrėžti, jeigu reikės pakišti petį Baltarusijai, Rusija visada tai padarys“, – pasibaigus Sąjunginės valstybės Ministrų tarybos posėdžiui žurnalistams sakė V.Putinas.
A.Lukašenka, kuris jau seniai nori sumažinti savo šalies priklausomybę nuo Rusijos gamtinių dujų, praėjusią savaitę apkaltino Rusiją netesint paktų ir pareiškė, kad Baltarusija neturi kitos galimybės, tik siekti glaudesnių ryšių su ES.
Šie komentarai akcentavo tarp Baltarusijos ir Rusijos tvyrančią įtampą, kuri atsirado Minskui žengus žingsnius dėl prisijungimo prie ES Rytų partnerystės programos, numatančios glaudesnius Bendrijos ir šešių buvusių sovietinių respublikų ryšius.
Maskva šią iniciatyvą vertina labai įtariai.
Rusija, kuri ne kartą rėmė silpną savo kaimynės ekonomiką, yra sudariusi su Baltarusija oficialų aljansą ir siekė sukurti su ja bei Kazachstanu muitų sąjungą.
Rusijos dienraštis „Kommersant“, cituodamas analitiką Dmitrijų Oreškiną, rašė, kad šis V.Putino vizitas yra „per ilgai užsitęsusio meilės romano atsisveikinimo bučinys“.
ES buvo įtraukusi A.Lukašenką į asmenų, kuriems draudžiama išduoti vizas, sąrašus, bet santykiams gerėjant spalio mėnesį ši sankcija buvo panaikinta, o balandžio mėnesį prezidentas Vatikane susitiko su popiežiumi Benediktu XVI.