Baltieji rūmai: Iranas Rusijai tieks dronus Ukrainai pulti

Iranas planuoja parūpinti Rusijai šimtus kovinių dronų, kurie būtų naudojami per karo veiksmus Ukrainoje, pirmadienį pareiškė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.

Pasak Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Jake'o Sullivano, Vašingtono gauta informacija patvirtina nuomonę, kad Rusijos kariuomenei po reikšmingų nuostolių Ukrainoje sunku išlaikyti savo arsenalą.

„Irano vyriausybė ruošiasi pagreitinta tvarka aprūpinti Rusiją iki kelių šimtų nepilotuojamų orlaivių, įskaitant ginkluotę galinčius nešti nepilotuojamus orlaivius“, – žurnalistams sakė J.Sullivanas.

„Mūsų informacija taip pat rodo, kad Iranas ruošiasi apmokyti Rusijos pajėgas naudoti šiuos bepiločius orlaivius, o pirmieji mokymai turėtų prasidėti jau liepos pradžioje“, – pridūrė jis.

Iranas antradienį atsakė, kad vasarį prasidėjusi invazija į Ukrainą nenulėmė „jokių ypatingų pokyčių“ kalbant apie Teherano technologinį bendradarbiavimą su Maskva.

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Nasseras Kanani, konkrečiai neminėdamas dronų, pareiškė, kad bendradarbiavimas su Rusija „kai kurių šiuolaikinių technologijų srityje prasidėjo dar prieš karą Ukrainoje, ir pastaruoju metu šioje srityje neįvyko jokių ypatingų pokyčių“.

Ministerijos atstovas pridūrė, jog Teherano pozicija dėl karo „yra gana aiški ir buvo daug kartų oficialiai paskelbta“.

Iranas tvirtina nepritariantis karui Ukrainoje ir ragina ieškoti politinio sprendimo, o dėl krizės priežasčių kaltina Jungtines Valstijas ir besiplečiančią NATO.

„Amerikiečių pareigūno [J.Sullivano] teiginys pasirodė, JAV ir europiečiams savo įvairių mirtinų ginklų sandėliu pavertus daugelį metų okupuotas ir su agresija susiduriančias šalis – be kita ko, Vakarų Azijos regione“, – teigė N.Kanani.

Pasak J.Sullivano, nėra aišku, ar Iranas jau yra perdavęs Rusijai kokį nors droną.

Patarėjas pažymėjo, kad Jemeno husių sukilėliai naudoja iranietiškus bepiločius lėktuvus Saudo Arabijai pulti.

Dronai yra itin svarbi ginkluotė abiem karo Ukrainoje šalims: jie, be kita ko, naudojami paleidžiant raketas per atstumą, numetant nedideles bombas ant taikinių, taip pat renkant žvalgybos duomenis artilerijos ir sausumos pajėgoms.

Ukrainos kariai ypač sėkmingai naudoja Turkijos gamybos ginkluotus kovinius dronus „Bayraktar“, o Jungtinės Valstijos ir kitos sąjungininkės tiekia Kyjivui daugybę kitų rūšių mažesnių bepiločių orlaivių.

„Mes ir toliau prisidėsime prie veiksmingos Ukrainos gynybos palaikymo ir padėsime ukrainiečiams parodyti, kad Rusijos pastangos bandyti nušluoti Ukrainą nuo žemėlapio negali būti sėkmingos“, – sakė J.Sullivanas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis