„Nėra jokių planų prezidentui [ten] vykti. Noriu tiesiog tai pakartoti“, – žurnalistams sakė Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki.
Virtinė Europos lyderių pastarosiomis savaitėmis jau pabuvojo karo sąlygomis gyvenančiame Kyjive ir susitiko su V.Zelenskiu.
Tačiau J.Bideno vizitas sukeltų daug daugiau sunkumų siekiant užtikrinti saugumą. J.Bideno administracija sakė, kad jis nori pasiųsti kurį nors aukšto rango pareigūną, pavyzdžiui, valstybės sekretorių Antony Blinkeną ar gynybos sekretorių Lloydą Austiną.
Praeitą savaitę J.Bidenas sakė, kas „svarstome šį sprendimą“, tačiau žurnalisto paklaustas, ar galėtų nuvykti į Kyjivą, prezidentas atsakė „Taip“, ir tai sukėlė šurmulį.
J.Psaki pirmadienį pabrėžė, kad „jeigu kas nors ten vyktų... dėl saugumo priežasčių to nedėstytume čia arba bet kur vyriausybėje – kas, jeigu ar kada“.
J.Bideno vyriausioji atstovė taip pat patvirtino, kad esama vilčių vėl atidaryti JAV ambasadą Kyjive, bet nenurodė, kada tai galėtų įvykti.
„Be abejo, tai mūsų tikslas, – sakė J.Psaki. – Aišku, kad turėti vietoje dirbančių diplomatų yra svarbu.“
Duodamas interviu, kurį sekmadienį parodė televizija CNN, V.Zelenskis sakė manąs, kad J.Bideno vizitas gali įvykti, „bet tai, žinoma, jo sprendimas, ir tai priklauso nuo saugumo padėties“.
„Manau, jis yra Jungtinių Valstijų lyderis. Štai kodėl jis turėtų atvykti ir pamatyti“, – tęsė V.Zelenskis.
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba gyrė J. Bideno iki šiol teiktą palaikymą jo šaliai. Per televizijos CBS sekmadienį parodytą interviu jis sakė, kad JAV prezidento vizitas „būtų svarbi palaikymo žinia“.
„Abiejų prezidentų asmeninis susitikimas taip pat galėtų atverti kelią tolesniam atsargų ir... JAV ginklų tiekimui Ukrainai, taip pat diskusijoms dėl šio konflikto galimo politinio sprendinio“, – pridūrė diplomatijos vadovas.