„Manau, kad tai turi būti Kinijos sprendimas“, – sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders.
Tai ji pareiškė komentuodama Kinijos komunistų partijos pasiūlymą panaikinti šalies prezidento kadencijų limitą.
S.Sanders: „Prezidentas rinkimų kampanijos metu kalbėjo apie darbo kadencijų limitus įvairiose pareigose ir tai, kam jis pritaria čia, Jungtinėse Valstijose. Tačiau tą sprendimą turi priimti Kinija.“
„Prezidentas rinkimų kampanijos metu kalbėjo apie darbo kadencijų limitus įvairiose pareigose ir tai, kam jis pritaria čia, Jungtinėse Valstijose. Tačiau tą sprendimą turi priimti Kinija“, – sakė S.Sanders.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau yra kalbėjęs apie poreikį įvesti kadencijų limitą įstatymų leidėjams.
Xi Jinpingas laikomas įtakingiausiu Kinijos lyderiu per pastaruosius 30 metų ir jei toliau tęs savo valdžios konsolidavimą, jis, tikėtina, nustelbs komunistinės Kinijos įkūrėją Mao Zedongą ir, be kita ko, ateinančius dešimtmečius formuos santykių su Jungtinėmis Valstijomis politiką.
Tai atspindi ir atsargi Vašingtono reakcija. Be to, D.Trumpas paprastai vengia kritikuoti nedemokratinius režimus, o su Xi Jinpingu jį sieja draugiški santykiai.
Visgi lyderiai pasiginčija dėl prekybos ir karingų D.Trumpo pareiškimų Šiaurės Korėjos klausimu.
Kiniją, kaip ir Vašingtoną, piktina provokuojantis Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno elgesys. Tačiau Pekinas vengia ekonomiškai spausti Šiaurės Korėją, nes bijo, kad tai gali sužlugdyti Pchenjano režimą.