Mifepristonas, dar žinomas kaip RU-486, yra vienas iš dviejų vaistų, naudojamų medikamentiniam abortui atlikti, komponentų ir JAV parduodamas jau daugiau kaip 20 metų.
„Kaip žinote, toks sprendimas būtų beprecedentis ir pražūtingas moterims. Ir mes galime atsidurti nežinomoje teritorijoje“, – žurnalistams sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karine Jean-Pierre.
„Šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiaujame su Teisingumo departamentu bei [Sveikatos apsaugos ir žmogiškųjų paslaugų departamentu], kad būtume pasirengę įvairiems padariniams“, – pridūrė ji.
Buvusio respublikonų prezidento Donaldo Trumpo paskirto Teksaso teisėjo lapkritį pateiktame ieškinyje prieš abortus pasisakančių grupių aljansas teigia, kad JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) niekada neturėjo patvirtinti tokio pavojingo vaisto.
Krikščionių teisių gynimo grupės „Aljansas laisvei ginti“ (Alliance Defending Freedom) advokatai paprašė teisėjo nedelsiant įsakyti išbraukti mifepristoną iš FDA patvirtintų vaistų sąrašo.
FDA paragino teisėją atmesti prašymą.
JAV apygardos teismo teisėjas Matthew Kacsmarykas federalinio ieškinio šalims davė laiko iki vasario 24 dienos pateikti dokumentus, todėl sprendimas gali būti priimtas bet kuriuo metu.
Guttmacherio instituto, reprodukcinės sveikatos politikos ir tyrimų grupės, duomenimis, medikamentiniai abortai sudaro 54 proc. visų abortų JAV.
Nuo birželio mėnesio, kai Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą panaikinti konstitucinę teisę į abortą, maždaug 15 JAV valstijų įvedė abortų apribojimus ir uždraudė aborto tablečių prekybą.
Tačiau tose valstijose gyvenančios moterys vis dar gali nusipirkti šių tablečių kaimyninėse valstijose – kai kurioms jų tai yra lengvesnis pasirinkimas nei chirurginis abortas.