Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bangladešą pasiekė ciklonas, dėl kurio buvo masiškai evakuojami žmonės

Bangladešo pakrantę ketvirtadienį pasiekė ciklonas, dėl kurio šimtai tūkstančių gyventojų buvo perkelti į evakuacijos centrus, taip pat ir Mianmaro regione, kur tvyro įtampa tarp bendruomenių.
Bangladešą pasiekė ciklonas
Bangladešą pasiekė ciklonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Du žmonės žuvo ciklonui „Mahasen“ pasiekus Bangladešo pietinę Patuakhalio pakrantę, pranešė pareigūnai. Smarkūs lietūs ir stiprus vėjas taip pat talžė kaimyninio Mianmaro šiaurės vakarų pakrantę, kur apsistoję dešimtys tūkstančių musulmonų rohinjų, palikusių savo namus dėl religinio smurto protrūkio.

Meteorologai praneša, kad po pietų „Mahasen“ tikriausiai plaks tankiai apgyvendintą pakrantę nuo antrojo pagal dydį Bangladešo miesto Čitagongo iki turistinio Koks Bazaro regiono.

Tačiau nuogąstavimai dėl galimos didelės žalos aprimo, nes pasirodė, kad „Mahasen“, kelias dienas slinkdamas virš Bengalijos įlankos, prarado dalį savo jėgos ir pakrantę pasiekė pučiant vėjui, kuri greitis siekė 90 km per valandą.

Maždaug 800 tūkst. žmonių naktį praleido daugiau kaip 2 tūkst. evakuacijos centrų Bangladešo pakrantėse, tarp jų – mokyklose ir koledžuose.

„Ciklonas “Mahasen„ per Patuakhalio pakrantę pradėjo slinkti ketvirtadienį 9 val. vietos (6 val. Lietuvos laiku)“, – sakė Bangladešo meteorologijos departamento direktoriaus pavaduotojas Shamsuddunas Ahmedas (Šamsudunas Ahmedas), kuris pridūrė, kad „tai nėra smarkus ciklonas. Jis nesustiprėjo paskutiniu savo kelionės etapu prieš pasiekdamas pakrantę“.

Patuakhalio rajono administratorius Nurulas Aminas sakė, kad žuvo du pagyvenę žmonės, kurių vienas nuskendo nuneštas į ežerą. Pranešimuose sakoma, kad kita auka žuvo užvirtus medžiui.

Žemumas užliejo audros banga, vandens gylis siekia 1 m – mažiau nei buvo prognozuojama anksčiau.

„Mums pasisekė, kad jis krantą pasiekė per atoslūgį“, – sakė N.Ahmedas.

Maždaug 800 tūkst. žmonių naktį praleido daugiau kaip 2 tūkst. evakuacijos centrų Bangladešo pakrantėse, tarp jų – mokyklose ir koledžuose.

600 tūkst. žmonių buvo evakuoti vien Čitagongo regione, sakė provincijos administratorius Mohammadas Abdullah (Mohamadas Abdula).

„Tuose centruose turime pakankamai maisto, vaistų ir kitų dalykų“, – sakė jis, pridūręs, kad ginkluotosioms pajėgoms buvo paskelbta padidinta parengtis.

Nijhum Dvipo salos vietos administracijos vadovas Mohammadas Mehrajuddinas (Mohamadas Mehradžudinas) AFP telefonu sakė, kad daug kaimo gyventojų šiame rajone nevyko į evakuacijos centrus, nes baiminosi, kad gali būti pavogti jų galvijai.

Nenoriai evakavosi ir musulmonai rohinjai kitoje sienos pusėje, Mianmaro Rachinų valstijoje, nepasitikėdami saugumo pajėgomis ir vietos gyventojais budistais po praėjusių metų smurto.

Mianmaro valstybinė žiniasklaida pranešė, kad iki trečiadienio iš stovyklų ir vietos kaimų, kuriems grėsė pavojus, buvo evakuota 70 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai