„Tarptautinė bendruomenė sako, kad tai genocidas. Mes taip pat sakome, kad tai genocidas“, – po susitikimo su diplomatais Dakoje žurnalistams sakė ministras.
Jis susitiko su Vakarų ir arabų šalių diplomatais ir Bangladeše veikiančių Jungtinių Tautų agentūrų atstovais, kad paprašytų paramos siekiant politinio rohinjų problemos sprendimo, o taip pat paprašytų humanitarinės pagalbos rohinjams.
Anot Bangladešo užsienio reikalų ministro, vien tik per praėjusias dvi savaites į Bangladešą pabėgo apie 300 tūkst. žmonių, o iš viso šalyje jau yra daugiau nei 700 tūkst. šių pabėgėlių.
„Tai sukuria didžiulį iššūkį Bangladešui kalbant apie pastogės suteikimą bei kitokią humanitarinę pagalbą jiems“, – nurodoma ministerijos pranešime.
Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, 294 tūkst. išsekusių rohinjų atvyko į Bangladešą nuo tada, kai Mianmare rohinjų kovotojų reidai Rachinų valstijoje rugpjūčio 25 dieną sukėlė niekad anksčiau nematytą sumaištį.
Kiek anksčiau sekmadienį buvo pranešta, kad Mianmare rohinjų kovotojai sekmadienį paskelbė vienašales vieną mėnesį truksiančias paliaubas.
„Arakano rohinjų išvadavimo armija (ARSA) skelbia laikinai nutraukianti puolamąsias karines operacijas“, – sakoma šios grupuotės paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“; dar pažymima, kad paliaubos skelbiamos, jog humanitarinė pagalba galėtų pasiekti neramųjį regioną.