Po B.Obamos pokalbio telefonu su Vokietijos kanclere Angela Merkel Baltieji rūmai pranešė, kad „abu lyderiai sutarė, jog reikalingas sprendimas visos Europos mastu, pagal kurį kiekviena ES valstybė narė priimtų sąžiningą dalį pabėgėlių“.
Šis pareiškimas gali būti traktuojamas kaip įspėjimas Vengrijai, Čekijai, Rumunijai ir Slovakijai, kurios nesėkmingai priešinosi susitarimui dėl 120 tūkst. migrantų paskirstymo po ES nares.
Slovakijos premjeras Robertas Fico pareiškė, jog nesutiks su Briuselio „diktatu“. B.Obamos raginimas Europai neabejotinai sulauks kaltinimų Vašingtonui, pagrindiniam humanitariniam regiono donorui, dėl pasyvumo sprendžiant pabėgėlių krizę.
Milijonams sirų išsibarsčius po stovyklas Artimuosiuose Rytuose, dešimtims tūkstančių pabėgėlių plūstant į Europą pėsčiomis, o šimtams tragiškai žūstant per kelionę jūra, Amerika pažadėjo ateinančiais metais priimti vos 10 tūkst. pabėgėlių.
Per 2015 finansinius metus, kurie baigiasi rugsėjį, didžiausia pasaulio ekonomika priėmė iš viso 70 tūkst. pabėgėlių.
Tai menki skaičiai, palyginti su milijonu sirų pabėgėlių, kuriuos, kaip prognozuojama, Vokietija priims tik šiais metais.