Gruodžio pradžioje JAV senatas priėmė įstatymą, kuriuo numatoma bizonus oficialiai pripažinti šalies žinduolių simboliu. Taip tarsi kovojama dėl gyvūnų išlikimo – tikimasi atkreipti dėmesį į nedidelę bizonų populiaciją.
Skaičiuojama, kad šiuo metu Šiaurės Amerikoje yra apie 30 tūkst. bizonų, dar maždaug 5 tūkst. yra paveikti ligų. Visgi anksčiau situacija buvo kitokia – šalies lygumas skrodė daugiau nei 60 mln. šių žinduolių.
Kaip rašo „Business Insider“, bizonų populiacijos mažėjimą puikiai atspindi ši straipsnį iliustruojanti nuotrauka, kuri primena apie juodžiausią bizonų istorijos tarpsnį.
Šioje nuotraukoje užfiksuotas medžiotojas, stovintis ant kalno bizonų kaukolių. Nuotrauka daryta 1870 metais.
Organizacija „Defenders of Wildlife“ skaičiuoja, kad 1889 metais Šiaurės Amerikoje buvo tik apie 500 tūkst. bizonų., tačiau dauguma jų net negyveno laukinėje gamtoje.
Indėnų gentys dar ir dabar tiki, kad šie gyvūnai yra šventi. Tačiau bizonai neatsilaikė prieš pramonės plėtrą – naujakurių kuriamos naujos gyvenvietės pareikalavo 50 mln. bizonų – jie buvo intensyviai medžiojami. Mat šie gyvūnai buvo naudojami ne tik kaip maistas, bet ir iš jų gaminami drabužiai ir net kuras.
1944 metais JAV teritorijoje gyveno apie 5 tūkst. bizonų, Kanados – 15 tūkst. Nuo tada šių gyvūnų populiaciją imti saugoti.
Laimei, kad politikams, aplinkosaugininkams ir indėnų gentims pavyko susitarti – bizonus Šiaurės Amerikoje pradėta saugoti, pažymi „Business Insider“.