Krikščionių socialistų sąjungos (CSU) lyderis H.Seehoferis – vienas iš A.Merkel koalicijos sąjungininkų, tačiau dabartinė situacija šalyje sukėlė jo pasipiktinimą.„Ši situacija negali tęstis“, – rašė jis, pabrėždamas, kad federalinės valdžia privalo užtikrinti regionų saugumą nuo „nekontroliuojamos migracijos“.
Neįgyvendinus šių reikalavimų H.Seehoferis grasina kreiptis į teismą, o jo partijos nariai paliktų valdančiąją koaliciją.
Antradienį vykusiame konservatyvių Vokietijos jėgų susitikime už uždarų durų A.Merkel prašė visų politinių jėgų solidarumo, kad nebūtų padaryta „neatitaisoma žala visai Europos bendrijai“.
Tiesa, šie kanclerės A.Merkel raminimai neguodžia populiarumą rinkėjų tarpe prarandančių koalicijos partnerių, kurie reikalauja iš jos daugiau iniciatyvos nei ilgalaikis susitarimas su Turkija.
Komentuodamas H.Seehoferio laišką, Vokietijos socialdemokratų atstovas Thomas Oppermannas pareiškė, kad tai praktiškai koalicijos žlugimo dokumentas. „Žmonės nerašo grasinančių laiškų koalicijos partneriams. Jie ieško galimybių spręsti bėdas“.
Krikščionių socialistų sąjungos (CSU) atstovas Joachimas Herrmannas bandė glaistyti šį į viešumą patekusį konfliktą, teigdamas, kad laiškas buvo paprasčiausias bandymas paspartinti sprendimų priėmimą Berlyne.
Neoficialiais duomenimis, CSU reikalauja A.Merkel nustatyti aiškią ribą asmenų, kuri bus įleidžiama į Vokietiją (jų siūlymu – 200 000), be to, skubiai stiprinti ES išorės sienų apsaugą.
Vokietijos politikos ekspertai pažymi, kad A.Merkel Bavarijoje šį mėnesį lankėsi net du kartus ir bandė tartis su šio regiono politiniais lyderiais, tačiau šie griežtai laikosi savo pozicijos ir neketina nusileisti.
Jei krikščionys socialistai įgyvendins grėsmingiausią savo planą ir nesulaukę plano įgyvendinimo pasitrauks iš koalicijos, socialdemokratams ir A.Merkel krikščionims demokratams gali tekti skelbti išankstinius rinkimus.