Tai naujausia tragedija, ištikusi rohinjus, bėgančius nuo smurto Mianmaro Rachinų valstijoje.
Bangladešo pakrančių ir sienos apsaugos pareigūnai pranešė, kad perpildytu laivu plaukė apie 100 žmonių, tarp jų daug vaikų.
Laivas nuskendo sekmadienį vėlai vakare Bangladešą ir smurto krečiamą Mianmaro Rachinų valstiją skiriančios Nafo upės žiotyse.
Bangladešo sienos apsaugos tarnybos (BGB) atstovas Abdul Jalilas naujienų agentūrai AFP sakė, kad per visą naktį trukusią gelbėjimo ir paieškų operaciją iš vandens buvo ištraukti 12 kūnų: dešimties vaikų, senyvo amžiaus moters ir vyro.
Pakrančių apsaugos tarnybos atstovas Alauddinas Nayanas nurodė, kad laivas, kuriuo plaukė arti 100 žmonių, apvirto šalia Galačaro kaimo.
Pasak pareigūno, tarp plaukusiųjų laivu buvo 40 suaugusių musulmonų rohinjų, bėgusių iš savo kaimų Rachinų valstijoje.
„Visi kiti buvo vaikai“, – sakė jis.
Sienos apsaugos tarnybos kateriai Nafo upės žiotyse išgelbėjo 13 rohinjų, tarp jų tris moteris ir du vaikus, nurodė A.Jalilas ir pridūrė, kad dalis laive buvusių pabėgėlių galėjo išplaukti į krantą Rachinų valstijoje.
Pakrančių apsaugos tarnyba nurodė, kad laivas nuskendo apie 22 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku.
Vietos žiniasklaida citavo vieną iš išsigelbėjusių rohinjų, sakiusį, kad laivas apvirto dėl didelių bangų ir prastų oro sąlygų.
Pavojinga kelionė
Nuo rugpjūčio pabaigos beveik 520 tūkst. musulmonų rohinjų paliko Rachinų valstiją ir persikėlė į Bangladešą. Daugelis jų ne vieną dieną keliavo tankiomis džiunglėmis, o vėliau palaikiais laiveliais leidosi į pavojingą kelionę per Nafo upę.
Apie 150 rohinjų, tarp jų daug vaikų, nuskendo mėgindami pasiekti Bangladešą mažomis žvejų valtimis, nepritaikytomis neramiems pakrančių vandenims.
Apie 150 rohinjų, tarp jų daug vaikų, nuskendo mėgindami pasiekti Bangladešą mažomis žvejų valtimis, nepritaikytomis neramiems pakrančių vandenims.
Praėjusią savaitę daugiau nei 60 rohinjų pabėgėlių tikriausiai žuvo, kai jų laivas esant prastoms oro sąlygoms apvirto Bengalijos įlankoje netoli Bangladešo pakrantės.
Iš vandens buvo ištraukti 23 kūnai, tačiau manoma, kad tikrasis aukų skaičius yra gerokai didesnis, nes laivu plaukė daug vaikų, per silpnų grumtis su didžiulėmis bangomis.
Pabėgėlių krizė kilo, kai rohinjų kovotojai rugpjūčio 25 dieną atakavo Mianmaro policijos postus, o armija surengė žiaurią atsakomąją kampaniją.
Jungtinės Tautos pareiškė, kad ši kampanija prilygsta „etniniam valymui“. Tuo tarpu Mianmaro karinė vadovybė dėl neramumų kaltina rohinjus.
Budistinis Mianmaras nesutinka pripažinti rohinjų, kurių yra daugiau nei milijonas, viena iš šalies etninių mažumų. Vietos valdžia linkusi juos vadinti nelegaliais imigrantais „bengalais“ ir nenori suteikti jiems pilietybės, nors Mianmare dešimtmečius gyveno ištisos šių žmonių kartos.