„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Belgija atsisako Italijai išduoti ES įtariamuosius korupcija

Teisminis šaltinis penktadienį pranešė, kad Italija atsisakė Belgijai išduoti suimto buvusio Europos Parlamento nario, kuris yra Europos Sąjungos korupcijos tyrimo dėmesio centre ir kuris sudarė susitarimą dėl kaltės pripažinimo, žmoną ir dukrą.
Pieras Antonio Panzeri
Pieras Antonio Panzeri / „Scanpix“/AP nuotr.

Šaltinis teigė, kad du įtariamieji, kurie gruodžio mėnesį buvo sulaikyti Italijoje vykdant plataus masto tyrimą dėl įtariamų Kataro ir Maroko pastangų pirkti įtaką Europos Parlamente, yra pasirengę patys atvykti į Belgiją apklausai.

Maria Dolores Colleoni ir Silvia Panzeri, buvusio Italijos įstatymų leidėjo Piero Antonio Panzeri, kuris sudarė susitarimą dėl kaltės pripažinimo, žmona ir dukra, buvo suimtos gruodžio mėnesį ir laikomos namų arešto sąlygomis.

Ketvirtadienį jų advokatas Italijos žiniasklaidai sakė, kad P.A.Panzeri žmona ir dukra džiaugiasi esančios laisvos ir yra pasirengusios vykti į Belgiją, kai jas pakvies tyrėjai.

67 metų P.A.Panzeri yra pagrindinė 2014 metais sukurto tinklo, kuris, kaip įtariama, dalijo kyšius grynaisiais pinigais ir kurį greičiausiai finansavo Marokas ir Kataras, figūra.

Kataras neigė, kad yra kaip nors susijęs su pažeidimais šioje byloje. Marokas tvirtina, kad dėl šių kaltinimų jis tapo nepagrįstų „žiniasklaidos atakų“ taikiniu.

P.A.Panzeri yra vienas iš keturių įtariamųjų, sulaikytų Belgijoje po gruodžio mėnesio policijos reidų, kurių metu buvo rasta 1,5 mln. eurų grynaisiais.

Praėjusią savaitę prokurorai paskelbė apie susitarimą su P.A.Panzeri, pagal kurį jam bus skirta švelnesnė laisvės atėmimo bausmė ir konfiskuotas milijono eurų vertės turtas mainais už tai, kad jis pateiks išsamią informaciją apie susijusias šalis ir duotus kyšius.

„Jis labai nerimavo dėl savo žmonos ir dukters ir dabar tikisi, kad Belgijos valdžios institucijos bus gailestingos, tai žmogiška ir teisėta“, – pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė jo advokatas Laurent'as Kennesas.

Įtarimai dėl prekybos poveikiu sukrėtė Europos Parlamentą ir sukėlė nerimą kitose ES institucijose, kurios baiminasi, kad gali būti pakirstas pasitikėjimas jomis visuomenėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“