Per šį apiplėšimą aštuoni nusikaltėliai dviem automobiliais prasibrovė per Briuselio tarptautinio oro uosto apsauginę tvorą ir atakavo saugos bendrovės „Brinks“ inkasatorių automobilį, kurio krovinys buvo keliamas į Šveicarijos lėktuvą, turėjusį skristi į Ciurichą.
Visuomeninė televizija VRT iš pradžių nurodė, kad plėšikų laimikio vertė – 350 mln. eurų (1,2 mlrd. litų), tačiau vėliau patikslino kad tie brangakmeniai verti 50 mln. eurų (172,6 mln. litų).
Jeigu ši informacija būtų patvirtinta, tai būtų viena iš didžiausių kada nors įvykdytų deimantų vagysčių.
Belgijos prokurorai patvirtino, kad oro uoste buvo įvykdytas apiplėšimas, tačiau konkrečiai nenurodė, kas buvo pagrobta. Tikimasi, kad daugiau detalių bus pateikta per vėliau antradienį vyksiančią spaudos konferenciją.
Briuselio prokuratūros atstovė Anja Bijnens antradienį sakė, kad ginkluoti ir kaukėti plėšikai pralaužė oro uosto tvorą, per kelias minutes privažiavo prie lėktuvo, pagrobė brangakmenių siuntą ir pradingo tamsoje.
Pranešimuose nurodoma, kad per šį apiplėšimą nebuvo šaudoma ir kad žmonės nenukentėjo, o šis incidentas tetruko kelias minutes.
Vietos policija pridūrė, kad vienas plėšikų automobilis vėliau pirmadienį buvo rastas sudegintas netoli oro uosto.
Antverpene įsikūrusio Pasaulinio deimantų centro atstovė Caroline De Wolf sakė, kad pavogti deimantai verti apie 50 mln. JAV dolerių
„Kalbame apie akivaizdžiai milžinišką sumą“, – C.De Wolf sakė VRT.
Oro uosto atstovas Janas Van Der Crujsse sakė, kad plėšikai padarė skylę tvoroje ir privažiavo prie Šveicarijos keleivinio lėktuvo, kuris ruošėsi pakilti. Nusikaltėliai išlipo iš automobilio ir grasindami ginklais pagrobė paketą su deimantais iš bagažo skyriaus. Nė karto neiššovę, jie išvažiavo per tą pačią skylę tvoroje.
J.Van Der Crujsse negalėjo paaiškinti, kodėl plėšikams pavyko taip lengvai prasibrauti pro apsaugą. „Mes laikomės griežčiausių taisyklių“, – tvirtino jis.
Šveicarijos oro bendrovės „Helvetic Airways“ skrydis dėl šio apiplėšimo buvo atšauktas. Bendrovė, kuri yra Vokietijos oro linijų „Deutsche Lufthansa AG“ dukterinė įmonė, atsisakė komentuoti šį incidentą, argumentuodama, kad vykdomas teisėsaugos tyrimas.
Oro pašto draudimas, suteikiamas pačių oro bendrovių arba trečiųjų draudimo bendrovių, paprastai būna pigus, nes smulkių vertingų siuntų gabenimas lėktuvais laikomas pačiu saugiausiu, sako logistikos ekspertai.
Kitaip nei automobilis ar sunkvežimis, pakilęs į orą lėktuvas negali tapti plėšikų taikiniu. Be to, siuntų pakrovimas ir iškrovimas vyksta oro uosto teritorijose, kuriose paprastai užtikrinama griežta apsauga.