Berlyne jau dešimtą dieną vyksta protestai dėl klimato

Klimato aktyvistai penktadienį Berlyne, jau dešimtą dieną iš eilės, rengė protestus, piko metu užblokuodami pagrindines gatves ir sustabdydami eismą kai kuriose Vokietijos sostinės dalyse.

Aktyvistai iš grupės „Paskutinė karta“ (Letzte Generation) prisiklijavę prie kelio dangos nulėmė dideles spūstis ties įvažiavimais į miestą. Grupė nori atkreipti dėmesį į visuotinio atšilimo grėsmę ir būtinybę vyriausybėms imtis griežtesnių priemonių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui mažinti.

Vienoje sostinės šiaurėje esančioje sankryžoje daugelis vairuotojų kantriai laukė, kol policija atlaisvins kelią, nors kai kurie jų įžeidinėjo ir plūdo aktyvistus. Keletas pėsčiųjų plojo protestuotojams ir kėlė nykščius aukštyn, o vienas praeivis siūlė aktyvistams maisto ir vandens.

„Paskutinė karta“ pripažino, kad jos protestai yra provokuojantys, tačiau teigia, kad būtent tokios akcijos gali paskatinti diskusijas visuomenėje apie klimato kaitą.

„Žinoma, yra tokių, kurie mus įžeidinėja ar kritikuoja, – sakė aktyvistas Theodoras Schnarras. – Tačiau man atrodo, kad vis daugiau žmonių ateina pas mus į gatvę ir sako, kad tai yra geras dalykas.“

T.Schnarras teigė, kad, grupės nuomone, trikdantys, bet taikūs protestai yra pateisinami, nes klimato krizė yra didžiulė ir ją reikia skubiai įveikti.

„Turime visus sprendimus. Vokietijos vyriausybei tereikia juos įgyvendinti“, – sakė jis.

Tačiau Frankas Silzle, vairuotojas, kuriam penktadienio blokada sukėlė nepatogumų, teigė, kad nors ir pritaria grupės tikslams, prieštarauja jos taktikai.

„Galiausiai manau, kad tai, ką jie daro, duoda priešingą rezultatą, – sakė F.Silzle. – Aš visiškai suprantu jų tikslą, bet tai, kaip jie tai daro, deja, sukelia priešingą gyventojų reakciją.“

Kai kurie Vokietijos politikai paragino imtis griežtesnių policijos priemonių ir skirti aktyvistams griežtesnes bausmes. Iki šiol dauguma teismų išteisindavo aktyvistus arba skirdavo jiems baudas, nors neseniai trys „Paskutinės kartos“ nariai Pietų Vokietijoje buvo nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis nuo trijų iki penkių mėnesių.

Kitą savaitę grupė planuoja susitikti su Vokietijos susisiekimo ministru ir aptarti savo reikalavimus. Tarp jų yra reikalavimas įvesti visuotinį greičio apribojimą Vokietijos greitkeliuose. Ekspertų teigimu, tai būtų greita ir pigi priemonė išmetamų teršalų kiekiui sumažinti.

VIDEO: Susirūpinus dėl žmonijos ateities, Berlyno „Paskutinė karta“ protestuoja dešimtą dieną iš eilės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis